apartment, Rüütli 40a

589 000 €

Object ID: 149609
Transaction: Sale, apartment
County: Pärnu maakond
City/county: Pärnu linn Pärnu linn
Floor: 1
Number of rooms: 1
Year of construction: 1945
Readiness: Redecorated
Ownership form: apartment ownership
Total area: 372.80 m²
Energy Class: none
Sale price: 589 000 €
Price per m²: 1 579.94 €

HOONE AJALUGU

1930ndatel Eesti Panga Pärnu filiaaliks planeeritud suursugune ja dominantse asukohaga hoone, mille arhitektideks Anton Soans ja Alar Kotli. Hoone valmimine jäi Teise maailmasõja perioodi- sarikapeol lehvis katusel punalipp, aga töö siseviimistluse ja avadega jätkus juba Saksa okupatsiooni ajal.

Hoone erinevad osad on olnud kasutusel muuhulgas sakslaste Pärnu-Viljandi komissariaadi, Endla teatri, Pärnu Tsentraalhoiukassa ja Tsiviilkaitsestaabina. Taasiseseisvumise järgselt on hoonet kasutanud peamiselt SEB Pank ning selle eelkäijad Pärnu Maapank ja Ühispank. Alates detsembrist 2020 on hoone ka Pärnu Uue Kunsti Muuseumi asupaik.

Hoone puhul on tegemist Pärnu vanalinna muinsuskaitseala kontekstis väga väärtusliku ehitisega, mille väljakupoolsel hästi vaadeldaval fassaadil on oluline roll Pärnu südalinnale iseloomuliku välisilme kujundamisel.

Algses projektis olid I korrusele planeeritud äripinnad sissepääsudega linnaväljakult ning külgnevatelt tänavatelt. Muinsuskaitse eritingimuste kohaselt on soovituslik rajada planeeritud, kuid 1940ndatel rajamata jäänud sissepääsud väljakult.
ASUKOHT

Hoone asub olulisel liikumisteljel Pärnu vanalinna piiril, mis ühendab aktiivse uusarenduste ala jõe ääres ning vanalinna ja kuurordi muinsuskaitseala.

Hoone piirneb Pärnu linna peaväljakuga, mis rekonstrueeriti KAMP Arhitektide projekti järgi 2018 aastal ja toimib Pärnu esindusväljakuna (Iseseisvuse väljak).

Parnu kesklinna arengu pohieesmarkide hulgas on ajalooliselt vaartusliku linnakeskuse eelisarendamine ja positsiooni taastamine ning sailitamine atraktiivse kultuuri-, ari- ja elukeskkonnana, samu sidumine kuurordi ja joeaarsete aladega. 1937. aastal koostatud linna planeerimiskava nagi ette uue linnakeskuse loomise just umber tanase Iseseisvuse valjaku.

Additional info

Otsid oma
kinnisvarale ostjat?

Võta ühendust, müüme ära!

SEND
Jane Riidamets

Real estate agent

Jane Riidamets

jane.riidamets@lvm.ee

+37256915888

Suhtle Messengeris

Last viewed

Your message was sent

×
×