Ehitusinfo

A-energiaklassi villa

Hoone on ühekorruseline ning lamekatusega. 
Fassaadis vahelduvad hele ja tumevertikaalne puitlaudis ning betoon.
Arhitektuurse aktsendi moodustavad väljaulatuvad varikatused hoone esi-ja tagaküljel.

Välisperimeetri seinad on liigendatud, moodustades mahulisi sopistusi autodeparkimiskohtadele, peasissepääsule.
Varikatuse alumine pind tõuseb üles autode varikatuse nurga juures andes peasissepääsu fassaadile esinduslikuma ilme. Tagaküljel moodustab varikatus elutoa poolses nurgas järsu ülespöörde, andes elutoa ruumile lisakõrgust ning suurema klaasfassaadi ja avarama vaate hoovi.
Kõik magamistoad on otse pääsuga terrassile. Varikatuse projektsioonil maapinnal on puitterrass.

Hoone energiamärgis on A.

Hoone on tsoneeritud kolmeks. Avatud elutuba koos köögi ja söögialaga moodustab hoone aktiivse südame. Sellest eraldatud hooneosas on vaiksem tsoon nelja magamistoaga. Kahe tsooni vahel on teenindavad ruumid koos sauna, majapidamisruumi ja tualettruumiga. Elutoa hoovipoolne nurk on tõstetud katusega ja kõrgem ning avaneb kõrge klaasfassaadiga selle eesolevale terrassile.
Kõik magamistoad asuvad samuti vaatega hoovi suunas ning igast ruumist pääseb ukse kaudu terrassile ja õue.
Sauna eesruum on paigutatud selliselt, et sealt pääseb elutoa esisele terrassile. Peaukse poolses küljes on tehnoruum sissepääsuga esikust ja autodevarikatuse alt.

Viimsi Villad

Detailinfo:

Vundamendid ja põrand: Lintvundament. Raudbetoonpõrand, põrandaalune soojustus 200 mm, radoonitõke.

Soojustatud välisseinad: Betoonkivist, soojustatud PIR soojustusega 200 mm, viimistletud vastavalt arhitektuursele lahendusele tumedaks peitsitud vertikaalse puitlaudisena ja osaliselt tsementkiudplaatega. Räästad, varikatuse alumised osad ja osa seinu viimistletud heledaks peitsitud puitlaudisega.

Siseseinad: kandvad seinad raudbetoonkivist, mittekandvad seinad 2x-kipsplaatidest metallkarkassil, täidetud isolatsioonvillaga.

Katuslagi: Monoliitbetoon, mis elutoa osas on valatud kaldega üles, hüdroisolatsiooniks SBS kate.

Soojapidavad aknad: Energiasäästlikud ja mürasummutavad, sissepoole avanevad kolmekordse klaaspaketid puitalumiiniumaknad. Elutoas ja sauna eesruumis lükandukssüsteemiga puitalumiinimaknad.

Uksed: Puitalumiinium klaasiga välisuks, solenoidlukk, avatav ka mobiiltelefoniga. Tehnoruumis Saku Metall metalluks. Siseuksed vastavalt sisekujunduslahendusele peithingedega mustad, horisontaalse spooniga, magnetlukkudega, mattlakiga kaetud sileuksed. Ukse kohal laeni ulatuv uksega sarnane puitpaneel. Ukselingid mustad.

Ökonoomne küttesüsteem. Soojavarustus on maaküttel, Saksas toodetud efektiivse Vaillant invertertüüpi maaküttepumbaga. Tubades vesipõrandaküte ja kõikides ruumides temperatuur reguleeritav termostaadi kaudu.

Jahutus: kõikides tubades paigaldatud jahutusseadmed, jahutus toimib maaküttepumbaga.

Sundventilatsioon: Soojustagastusega sundventilatsiooni seadmeks on efektiivne, CO2 pealt toimiv Airobot ventilatsiooniseade. Köögikubu (ei ole hinnas) heitõhk on suunatud katusele.

Vesi ja kanalisatsioon: Veevarustus ja kanalisatsioon on ühendatud Viimsi Vesi trassidega. Soe tarbevesi toodetakse maaküttepumbaga. Majasisene soojaveetorustik on ehitatud selliselt, et soe vesi tuleb segistitest koheselt.

Elekter: paigaldatakse kõik pistikud, lülitid. Esikutes, vannitoas, WC-s ja saunas on paigaldatud lakke süvistatavad valgustid. Hoone välisosal on pistikupesad robotmuruniidukile ning välja ehitatud elektriauto laadimisvalmidus.

Side: Hoonesse on toodud Telia optiline kaabel, mis antud piirkonnas on ainulaadne. 

Ridaelamud