Maja, Papa

175 000 €

Objekti ID: 150364
Tehing: Müük, Maja
Maakond: Rapla maakond
Linn/vald: Kehtna vald Kärpla küla
Tubade arv: 4
Kütte tüüp: ahiküte
Valmidus: valmis
Omandivorm: kinnistu
Üldpind: 437.50 m²
Krundi pind: 155 953 m²
Katastritunnus: 29202:005:1349
Energiamärgis: none
Müügihind: 175 000 €
Hind m² kohta: 400.00 €


Kasvasid Kalamajast ja käsitööleivast välja? Siin on Sinu uus elustiilitalu, mille tornist paistavad Su Põhja-Tallinnasse jäänud sõprade elu sama eriline, nagu Škodades oma eeslinna-kodu ja Jyski vahet veereval, Helly Hansenisse mähitud keskklassil.

Papa talu hoovi Raplamaal Kärpla külas saabud nagu mõisa. Ringtee möödub hoovis elegantse kaarega nii suurest elumajast kui maakividest aidast ja veskihoonest. Õnneks on elumajaga ühendatud tootmisruumil ka oma väljapääs maanteele, et Su elustiilitalu toodang ei peaks läbi hoovi veerema. See on ideaalse elustiilitalu toorik, kus Sinu otsutada jääb põhiküsimus ...

Aga milline elustiilitalu?

Ükskõik milline! Kuid kõige rohkem kadestaks Kalamajja jäänud sõbrad Sind muidugi siidri- ja veinitalu pärast. Talu juurde käib 10 hektarit õuna, ploomi, kirsi, aroonia, ebaküdoonia vms kasvatamiseks sobilikku maad.

Enam kui 600 ruutmeetriga korralikud maakivihooned koos juurdekuuluva põllumaaga lubavad aga teha palju enamagi.

Looduskosmeetikatalu koos Su oma brändiga? Palun, põld akna all ning tootmis-, pakendus- ja laoruumid ümber Su mõisahoovi. Ning mõisasiluetti oma pastelsetes toonides logole ei pea otsima pildipangast.

Maitsetaimed, ravimtaimed, mesi. Jah, palun. Kõik eeldused olemas. Kui väetad vargsi ja öö varjus, saad müüa ökotootena.

Supertoidutalu või muu väike toiduainetööstus? Vähegi pädev influensser aitab suvalise marja uueks supertoiduks bluffida, edasine - kuivatamine, külmutamine, moosiks keetmine, pakendamine, ladustamine - on vormistamise küsimus. Tõsi, Su Põhja-Tallinnasse jäänud sõpradele võib laupäevahommikul, kõrvitsa-latte tops näpus mindfulness’i coach’i juurest tulles linnaelu see tõeline #easylife paista, aga tegelikult maksavad just nemad lõpuks kinni Su supertoidu - tükkis tootmisliini ja elustiiliga! Kes säutsub viimasena #blessed, säutsub paremini.

Samamoodi sobivad tingimused ka väikese meierei- või lihatalu pidamiseks. Kuid juba lähiaastatel on enamik su Kalamaja sõpru nii woke, et nõuavad käsitöö-pagariputkast isegi croissant'e sojapiimast ja ilma võita. Mõned ütlevad Su juustu- singi- või kebabitalu peale "Omg omg!!!" ja mõned ütlevad Sinust lahti, aga… keskmise eestimaalase liha- ja juustumaitse läheb iga aastaga üha kallimaks. #karma

Väikepuidutootmine. Käsitöömööbel, aknad-uksed, restaureerimine. Eriti restaureerimine. Aida- ja veskihoone paksud maakiviseinad peavad väiksema tootmise müra kenasti kinni, lihtne väljapääs avalikule teele teeb transpordi lihtsaks. Sõnagi luiskamata võid logole kirjutada “Nordic Mansion Design”.

Sordiaretus ja seemnekasvatus. Mahetootjad ja farmid tegelikult vajavad seda teenust, aga sõpradest oskavad seda vääriliselt hinnata muidugi vaid need vähesed, kes on Maaülikooli vilistlased. EKA-sõpradele sordiaretust ja seemnekasvatust selgitada on üsna sama, mis EPA-sõbrale Jaan Toomikut.

Keraamika- ja käsitöötalu. Sul on kõik võimalused saada esimeseks inimeseks maailmas, kes sellega raha teenib. Kindlasti on maailmas ruumi näiteks savitööteraapiale. See on savage juba enne alustamist.

Koolitus- ja turismitalu on nii 90ndad, et ajaks mil suurem remont tehtud ja uksed avatud, peaks see retro jälle next level trendikas olema. Koolituste vahele paku kindlasti paintballi, siis on 90ndate vibe täiuslik.


Lisaks

1890. aastal ehitatud palkidest taluhoonesse (eluruumi 172 m2) mahub kolm eraldi sissekäiguga korterit või üks suur elamine. Sama katuse all garaaž ja tootmisruum. Hoonel uus katus ja elektrisüsteem. Hoonekompleksi võib osta ka ilma põllumaata, siis hind ongi 175 000 eurot.

Kinnistul asuv 94-ruutmeetrine kuur on sama suur, kui viis kaasaegset „investeerimiskorterit“.

Suurel tutvumisnädalal saad broneerida Sind huvitava maja või korteri külastusaja ainult enda jaoks. Nii saad segamatult uue kodu äratundmisele keskenduda. Võta maakleriga ühendust ja lepi aeg kokku! https://www.lvm.ee/tutvumisnadal

Lisaandmed

signalisatsioon, boiler, elekter, garaaž, tööstuslik vool, plekkkatus, vesi, eraldi toad, suletud sisehoov, eraldi sissepääs, uus elektrijuhtmestik, lokaalne vesi, aiaga piiratud ala, sügav kaev, kaev, kõrvalhoone, ühistransport

Tule Tutvumispäevale!

SAADA

Viimati vaadatud

Teie kiri on saadetud

×
×