Huvi kinnisvara vastu on inflatsiooni kartuses tõusnud

Kinnisvaraettevõtjad tunnistavad, et kartsid koroonakriisi algul ka kinnisvarakriisi, kuid huvi kinnisvara vastu on hoopis tõusnud, sest kardetakse inflatsiooni.

(veel …)


Korteriturg 2020


Raha ja ruutmeetrid 23. veebruar 2021

Saates avame külalise, LVM Kinnisvara juhatuse liikme ja kutselise maakleri Ingmar Saksinguga kinnisvaraturu hetkeseisu ja teeme ennustusi alanud aastaks.


Pärnus sai nurgakivi ajaloo kalleim kortermaja

Eesti tipparhitektid ja Pärnu linnajuhid asetasid täna rannarajoonis nurgakivi Pärnu ajaloo eksklusiivseimale kortermajale.
(veel …)


Raha ja ruutmeetrid 16. veebruar 2021

Raha ja ruutmeetrid podcast – koostöös Kuku’ga! Esimeses saates heidame pilgu möödunud aastale ja uurime, millise imenipiga õnnestus kinnisvarasektoris kriisist hoiduda ning millele tuginedes saab nii väita. Külas on LVM Kinnisvara juhatuse liige ja kutseline maakler Ingmar Saksing. Saatejuht on Lauri Leet.

 

 

Allikas: https://podcast.kuku.postimees.ee/saated/raha-ja-ruutmeetrid/


Mai linnaosa ülisäästlikud korterid ahvatlevad pärnakaid

Pärnakad broneerisid hinnatud Mai elurajooni kerkivas ülisäästlikus korterelamus juba esimese müüginädalaga ligi pooled korterid.  

(veel …)


Kinnisvaraturg kerkis koroona-aastal Saaremaal ligi kaks korda

Kinnisvaratehingutes liikus Saare maakonnas eelmisel aastal tänu plahvatuslikult kasvanud metsa- ja põllumaamüükidele kaks korda rohkem raha. (veel …)


LVM korraldab COVIDi tõttu suure tutvumisnädala privaatselt

Nakkusohu maandamiseks pakub LVM Kinnisvara ajaloo suurimal tutvumisnädalal kõigile koduotsijatele privaatset teenindust. (veel …)


Esimene uus kortermaja toob Raplasse 30 ülisäästlikku kodu

Tallinnaga üha tihedamalt seotud Raplasse kerkib üle aastakümnete esimene uus kortermaja, kuhu saavad ülisäästliku kodu 30 perekonda. (veel …)


Tänase rahaga ostad tulevikus vähem: kas kinnisvaraturg suudab 2020. aasta ehmatusest toibuda?

2021. aasta kinnisvaraturg sõltub majanduse käekäigust, inimeste sissetulekutest ja ka koroonapandeemia edasisest levikust. (veel …)


Ühele päästerõngas, teisele risk: mida kujutab endast eraisikult järelmaksuga kinnisvara ostmine?

Keerulised ajad on toonud kaasa olukorra, kus üsna sageli tehakse kinnisvara müüjatele ettepanekuid järelmaksulepingu sõlmimiseks. Kas ja kellele selline taktika üldse päästerõngast pakub? (veel …)


Kinnisvaraturg õitseb viiruse kiuste

LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu sõnutsi osutus mullu aktiivseks elamuturg. FOTO: Urmas Luik

Mullu va­litsenud keerulisest majanduslikust olukorrast ja töötuse kasvust hoolimata oli ­kinnisvaras tegus, tehingurohke aasta. Prognooside järgi ei tohiks see äri vaibuda tänavugi. (veel …)


MÜÜA KORTER KOOS ELANIKUGA?! Vanaproua tegi kinnisvaratriki: kodu on alles ja pirakas summa pangas

Foto: Leo Lätti 

Pärnu kesklinna kolmetoalises korteris elab üle 90aastane proua. „Tark ja erudeeritud inimene,“ iseloomustab teda LVM kinnisvara maakler Sirje Savvest. Proua abikaasa elab hooldekodus. Pikalt meest kodus hooldanud naine tundis, et tahab nüüd endale elada. Seda aitas tal saavutada omamoodi kinnisvaratehing. (veel …)


Ekspert: seadusemuudatus toob üüriturule vaid vaidlusi juurde

Ingmar Saksing

Kuigi üürilepingute uus kord on kui kosmeetiline peitepulk lahtise luumurru peal, toob ta üüriturule ka ühe käegakatsutava tulemuse: üürivaidlused saavad arvukamaks ja pikemaks. (veel …)


LVM Kinnisvara: Eesti kalleimad ja odavaimad korterid suuremates linnades aastal 2020

Koostasime eelmisel aastal Eesti suuremates linnades müüdud kalleimatest ja odavaimatest korteritest pingerea. Eesti kalleim korter maksis 1 198 000 eurot ja see asus Tallinnas. Korter oli ligi kaks korda kallim Tartu kalleimast korterist, mis maksis eelmisel aastal juba rekordiliselt 672 000 eurot. Kalliduselt kolmas linn oli Haapsalu. (veel …)


LVMi juht: tõusulaine taandumine näitab, kes läks alasti ujuma

„Aasta pärast sarnaneb olukord kindlasti rohkem sellega, mis oli vahetult enne kriisi algust. Aastaid kestvat rasket perioodi tõenäoliselt ei tule,“ kirjutab ettevõtte juhatuse liige ja üks omanikke Andres Sutt majandusaasta aruandes. (veel …)


LVM Kinnisvara: Vesiroosi 1 on välja müüdud


LVM Kinnisvara lõpetas Pärnus Vesiroosi 1 korterite müügi. Korterite müügiga alustati aktiivselt suvel ning tänaseks on kõik korterid müüdud. (veel …)


Pärnus ostetakse vast valminud kortereid rohkem kui varem

Isegi kõrge hinnaga kesklinnas asuvad jõeäärsed korterid müüakse üsna ruttu maha.

Pärnus on viimasel ajal kerkinud nähtavalt suur hulk kortermajade uusarendusi ja neid ehitatakse pidevalt juurde. Kevadel saabunud koroonaviirus pani siinsele korteriturule põntsu, kuid müük langes vaid ajutiselt. Praeguseks ollakse tagasi aasta alguse tasemel.
(veel …)


LVM laiendab müügihitiks kujunenud eramupiirkonda Kuressaare piiril

LVM Kinnisvara alustas Kuressaares üle ootuste menukaks osutunud Lahevere eramupiirkonda veel 22 eramukrundi rajamisega.

(veel …)


VAATA OMAL VASTUTUSEL – See Tallinna korter paneb pea ringi käima nii, et peab kohe kahe käega kuskilt kinni hoidma

Tallinna kesklinnas müüakse korterit, mille sarnast teist naljalt ei leia. Üliägedas korteris ei ole millegagi tagasi hoitud. Värvikirev korter võib küll algul silme eest kirjuks võtta, kuid tuleb tunnistada, et tegemist on justkui omaette kunstiteosega. (veel …)


NUNNUKAS! Paikusel ootab ostjat imeline pesapaik

Paikusel ootab üks väga eriline kodu uut pererahvast, kellega kodusoojust jagada. (veel …)


Kristel ja Andrus kolisid ajalehega võidetud koju

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tõde on see, et nende kodu lugu sai alguse just nimelt ajalehest. Pealkirja mõistmiseks tuleb meenutada 2016. aasta jaanikuud. Saarlaste päevaleht Saarte Hääl oli oma kümne tegutsemisaasta puhul lõpetamas järjekordset lehetellimiskampaaniat ja auhinnaks oli ei rohkem ega vähem kui tükike Saaremaad – koostöös LVM Kinnisvaraga väljavalitud krunt tollases Pihtla vallas Mustla külas. Juhuse, loosiõnne või saatuse tahtel võitis selle Kristel Hallik. (veel …)


Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

Kinnisvaraturg on pärast kevadist ehmatust taas hoogsalt käima läinud ning pangad finantseerivad kodulaenuga ka keerulisemaid objekte, näitab LVM Kinnisvara praktika.

(veel …)


Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

Sügiseks kardetud laenukraanide kinnikeeramine jäi olemata ning pangad võistlevad taas aktiivselt kodulaenuklientide nimel.

(veel …)


Pilt väga hästi selgeks: kas rahaliselt on mõistlikum kodu osta või üürida?

Foto: Shutterstock

Päris sageli tekitab vaidlusi küsimus, kas majanduslikult on mõistlikum endale kodu osta või elada üüripinnal. Uurisime järele, kuidas asi siis tegelikult on. (veel …)


Majutus-toitlustuspindadel algas suurem omanikevahetus

Raske aasta majutus- ja toitlustusäris tõi sügisel äripindade turul kaasa tavalisest rohkem omanikevahetusi, näitab LVM Kinnisvara kogemus.

(veel …)


Mis langus? Kinnisvaraarendajad otsivad juba uusi projekte

Vastupidiselt kevadistele prognoosidele hakkasid kinnisvaraarendajad aasta teises pooles aktiivselt uusi arendusprojekte käivitama.

(veel …)


Kas kaugtöö raputab büroopindade turgu?

LVM kinnisvarabüroos vaadati kohe eriolukorra alguses uuesti läbi ligikaudu pool senistest kokkulepetest. Eelkõige vajasid lahendust turismindusega seotud ettevõtted, mõni hotell, mis üürib omale pinda, ja toitlustajad.

(veel …)


Suurel kööginädalal testivad tippkokad uuselamute kööke

Eesti esimesel Suurel kööginädalal panevad tippkokad proovile uute korterite koduköögid.

(veel …)


Pildid: 5 mikrokorterit Tallinnas vähem kui
50 000 €-ga

Mikrokorterid on muutunud populaarseks nii investorite, tudengite ja väiksemat elamist otsivate inimeste seas. Tutvu 5 erineva mikorokorteriga allpool.

E. Vilde tee 90 mikrokorter Mustamäel

 

(veel …)


Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×