KUULA: Raha ja ruutmeetrid 15-09-2021

Saate teema on kinnisvara haldamine ning sellega kaasnevad erinevad kulud. Räägime, millele tasub tähelepanu pöörata nii elukondliku kinnisvara ostes kui ka juba selle omanikuna erinevate haldusküsimustega tegeledes, võrdleme selles osas uusarendusi vanemate kinnisvaraobjektidega. 


Elamuturg on alati hea investeering: millist kinnisvara ostaksid Eesti kinnisvaraeksperdid?

Räägitakse, et kinnisvara on alati hea investeering. Millisesse kinnisvarasse oleksid eksperdid nõus täna oma raha paigutama?  

Skantoni kinnisvarabüroo maakler Jana Pavlenko investeeriks võimaluse korral kas mõne uuselamurajooni korterisse või väiksema investeerimiskulu ja pikema tootlusperspektiiviga ühe- või kahetoalisse korterisse.

 

(veel …)


SÕNA EKSPERTIDEL ⟩ Investeering või õnnemäng: kuidas oma jalg üüriäri ukse vahele saada?

Kinnisvara usku eestlasele annab kinnisvara teatava stabiilsuse ja tagala. Igale elamispinnale on õige hinna korral kuskil ostja või üüriline olemas, on asjatundjad veendunud. Kuidas aga oma jalg üüriäri ukse vahele saada ning investeeringutes edukas olla? (veel …)


Pärnu jõeäärne kogukonnakvartal saab silmatorkava suurarenduse

Pärnu kesklinna jõe kaldale kerkiv kaasaegne ja kogukonnakeskne Kalamehe Kvartal moodustab müüki jõudes viiendiku kogu Pärnu korteriturust.

“Silmatorkavalt kaasaegne ja kogukonnakeskne elurajoon ei jää ainult Telliskivi ja Aparaaditehase naabrite privileegiks,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Kalamehe Kvartal on juba täna loov ja soe kogukond, uued kodud toovad sinna ka kaasaegse elukeskkonna.”

(veel …)


KUULA: Kas välismaallased ostavad Eesti kinnisvara edasi? Raha ja ruutmeetrid 1. september 2021


Esmakordselt Eestis: LVM tutvustab uut kodukanti helikopterilt

LVM maaklerid alustavad pühapäevast Jõelähtme golfiradade naabruses asuva, Eesti ühe suurima arendusprojekti koduotsijaile tutvustamist helikopterilt.

Rebala muinsuskaitsealal paiknev Jõelähtme Golf Resort elurajoon laiub 175 hektaril ja moodustab viis küla. “Seda koduotsijaga maad mööda läbi ei käiks,” tunnistas LVM Kinnisvara maakler Ilmar Tedremaa. “Pealegi saab nii suurest ja looduskaunist elukeskkonnast aimu vaid kõrgemalt vaadates, kliendiga sõiduteid pidi sõites jääks pilt poolikuks.”

(veel …)


KUULA: Raha ja ruutmeetrid – tudengikorterid

Õppeaasta lähenedes räägime tudengikorteritest – milliseid kortereid nüüdsel ajal õppeperioodil elamiseks otsitakse ning millised muutused on tudengite soovides läbi aastate toimunud. Küsime, kas praegusel hetkel augusti viimastel nädalatel on sääraseid kortereid veel turult saada või on paremad valikud juba võetud.


Sõna ekspertidel – milline kinnisvara krabatakse tundidega müügilt ning millist peljatakse kui tuld

Tänane koduostja on ostuotsustes teadlikum, kui kümme aastat tagasi. Kui kinnisvaraturgu troonivad väikekorterid napsatakse loetud tundidega müügist, siis nõukaaegsete elamispindade müük paraku nii hästi enam ei edene.

(veel …)


Kireva ajalooga maja vaob põrmu

Foto: Postimees

Pärnus Esplanaadi tänaval kunagises parteimajas ja muuseumis käib hoogne lammutamine, et nõukogudeaegsesse hoonesse rajada järgmiseks suveks apartementhotell.

Maja viiekorruselise osa pisikesed kontorid on tühjaks lõhutud, hoone dolomiitkivist fassaad osaliselt maha võetud ja peagi langevad vana näitusesaali seinadki. Hoone madal osa lammutatakse ja selle asemele ehitatakse uus kahekorruseline hoone.
Maja viiekorruseline osa jääb alles ja rekonstrueeritakse ning selle käigus ehitatakse peale üks korrus ehk hoone saab olema kuuekorruseline.
Lammutustööd kestavad septembri lõpuni ning jooksvalt algavad ehitustööd.

Novira Capital renoveerib Esplanaadi 10 veidi üle viie miljoni euro eest, rajades sinna 60 korteriga hotelli. Hoone avalikku kasutusse mõeldud osale kavandatakse kunsti eksponeerimise ja esitluspinna funktsiooni.

(veel …)


Promenaadiäärsed ülisäästlikud kodud leevendavad Pärnu pere- ja üürikorterite põuda

Rannapromenaadi äärde kerkiv 23 korteriga elamu pakub pärnakatele kaasaegset elukeskkonda ning leevendab ka külaliskorterite põuda.

A-energiaklassiga pere- ja külaliskorterid looduskaunis kohas kõnetavad nii koduotsijaid kui üüriinvestoreid. «Seetõttu on kolmandik Rannaniidu Kodu kortereid broneeritud või ära ostetud juba loetud nädalatega,» tõdes LVM Kinnisvara vanemmaakler Eve-Mai Kiisler.

Rannarajooni, promenaadi äärde kerkivad Rannaniidu Kodud sobivad kaasaegsele nõudlikule inimesele, kes hindab nii miljööd kui liikumisvõimalusi. Miston Capitali rajatav kolmekorruseline hele maja sobitub modernse ja vaoshoitud olekuga rannapiirkonda, pakkudes elanikele kvaliteetsetest materjalidest loodud maitsekaid kodusid.

Hoones asub kümme äripinnana registreeritud külaliskorterit ja 13 perekorterit.

Tutvu arendusega siin

Allikas: Postimees


Pärnus jõudsid müüki esimesed jõeäärsed miljöökorterid

Pärnus tuli müüki esimene spetsiaalselt jõeäärsesse keskkonda sobitatud kolmest väikesest kortermajast.

LVM Kinnisvara maakleri Jane Riidametsa kinnitusel võtavad kesklinna vahetusse lähedusse, Rääma tänavale kerkivad Bremeni Kodud jõeäärsest elukeskkonnast maksimumi. “Pärnu jõe suudme ligidal, promenaadi ääres pole kodukoht, kus ümbrust läbi kitsa korteriakna vaadata,” rõhutas Riidamets. “Väikestes, jõerannale sobivates majades on igal kodul kas terrass või suur rõdu, et jõe ääres elamisest parim võtta.”

(veel …)


Sel aastal algas jaht tudengikorteritele varakult

Võimalike uute piirangute ootuses käib jaht tudengikorteritele tänavu juba juuli keskpaigast, näitab LVM Kinnisvara kogemus.

(veel …)


Kinnisvaraturg purustas II kvartalis kõigi aegade rekordi

Teises kvartalis purunes Eesti kinnisvaraturu kõigi aegade rekord, kui ostu-müügitehingutes vahetas omanikku 16400 kinnisvaraobjekti ja 1,43 miljardit eurot.

(veel …)


Välismaalaste huvi Eesti kinnisvara vastu raugeb

Soomlaste ja rootslaste huvi Eesti kinnisvara vastu vähenes kümne aastaga poole võrra, sest lõunamaade kuurortlinnad konkureerivad skandinaavlaste rahale üha edukamalt, näitab LVM Kinnisvara analüüs.
(veel …)


Ingmar Saksing: Pärnu kinnisvara on Hispaania ja Portugaliga võrreldes kallis.

Soomlaste jaoks on Hispaania ja Portugali kinnisvara soodsam kui Pärnu oma, märkis LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Saksing rääkis Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis ka lähemalt, miks Pärnu kinnisvaraturul jääb suurem osa majadest perekondadesse. (veel …)


Pildid: Muhus on müüa ebaharilik enam kui 150-aastane talumaja

Muhu saarel on müüa talumaja, millel vanust enam kui 150 aastat ja mis on ebaharilik selle poolest, et erinevalt klassikalisest Eesti talumajast ei ole tegu palkehitisega.

(veel …)


Esinduste lahtiolekuajad jaaninädalal

Pühadega seoses on meie esindused suletud kuni 25. juuni. Soovime Sulle ilusat pühadenädalat!


Karlova kolmetoaline on Tartu üüriinvestori parim valik

Otsides üüriinvesteeringuks korterit Tallinnast väljaspool, tasub vaadata Tartu kolmetoaliste poole, näitab LVM Kinnisvara analüüs.

“Tartu ja Pärnu üüriturud on väiksemad ja hooajalisemad, aga üürikorter tasub end Tallinna omast mitu aastat rutem,” rõhutas LVM Kinnisvara Tartu osakonna juhataja Philip Saksing. “Oluline on, et ei Pärnu ega Tartu kõige nõutum korter pole kõige tasuvam.” (veel …)


Pärnus sai nurgakivi märgiline rannaäärne A-energiaklassi ridamaja

Täna, 15. juunil toimus Pärnus, Papiniidu 68, 70 ja 72 ehitatavale ridamajale nurgakivi panek. Ridamaja ehitus tähistab Pärnus ligi kümnehektarilise rannalähedase elurajooni kõige mereäärsema etapi algust. (veel …)


LVM Kinnisvara: lõpetasime koostöölepingu Viktor Volkov’ga

Lõpetasime 11. juunil 2021 koostöölepingu Viktor Volkov’ga usalduse kaotuse tõttu.


Raplas müüakse üliägedat inglise stiilis pesapaika!

 

Raplamaal Purku külas müüakse meie mõistes haruldase arhitektuuriga maja. (veel …)


Omaaegsest Pärnu Uue Kunsti Muuseumi hoonest saab apartment-hotell

Novira Capital rajab Pärnu mereranna lähistele erainvestoritele mõeldud 60 korteriga apartment-hotelli Aparts. Investeeringu kogumaht on üle viie miljoni euro ja hoone valmib 2022. aasta suvel.

(veel …)


Viis väga hea hinnaga suvituskorterit Eesti kuurortlinnades

Kõige mugavam suvepuhkus on selline, kus sa ei pea mässama maja ja aia eest hoolitsemisega, vaid peatud muretult mugavas korteris, käid ujumas ja õhtul restoranis söömas. Sellepärast otsisimegi teile kokku viis väga hea hinnaga korterit Eesti menukamates suvituspiirkondades.

(veel …)


Suvituskorter Pärnus? 10 000 eurot ja palun väga!

Suvituskorterid on väga menukad ja Pärnusse tullakse puhkama kauemaks kui varem.

Hotellitubade hinda mõjutab ilm, soojadel ja päikesepaistelistel suvepäevadel on see kõrgem.

Kuna koroonapiirangute tõttu puhkavad tänavu paljud eestlased kodumaal, on suurenenud huvi suvepealinna korterite lühiajalise üürimise vastu, mis on hinnataset kergitanud. (veel …)


Galerii: Rapla avas moodsa kinnisvaraarenduse ajastu väikelinnades

14. mai keskpäeval Raplas nurgakivi saanud Mahlamäe arendus tähistab uut ajastut Eesti kinnisvaraturul, mil kaasaegne kinnisvaraarendus jõuab suurlinnadest kaugemale.

(veel …)


Kes viskavad leili? Pealinna kinnisvaraturu kuumaks ajamises ei saa süüdistada tehnoloogiasektori rahvast

Eesti kinnisvaraturg õitseb. Tänavu aprillis tehti Eesti korteriturul kokku 2322 ostu-müügitehingut. Kes ostavad kinnisvara ja kas enamus tehingud on pärit IT-sektoris tegutsevatelt inimestelt nagu linna peal räägitakse?

(veel …)


Raha ja ruutmeetrid 4. mai 2021

Saates võtame ette viimaste kuude statistilised näitajad kinnisvaraturul ning uurime, kas olukorda saab ka emotsionaalseid hinnanguid kõrvale jättes nimetada ülekuumenemiseks või siiski mitte. Külas on LVM Kinnisvara kutselised maaklerid Ingmar Saksing ning Philip Saksing.


Eksperdid: kinnisvara hinnalangust pole mõtet oodata

Luminori kinnisvarateemalisel seminaril osalenud eksperdid tõdesid, et kinnisvara hinnalangust pole põhjust praegu oodata, sest odav laenuraha ja vajadus suurema elamispinna järele lükkavad ostunõudlust tagant.

(veel …)


Raha ja ruutmeetrid 20. aprill 2021

Saates uurime, kuivõrd realistlik on kinnisvara ost-müük kodusest tugitoolist lahkumata. Selgitame, millised võimalusi pakuvad maaklerid ning kuidas täpselt toimub notariaalsete tehingute sõlmimine videosilla vahendusel ehk notariaalne kaugtõestamine.


Maamajade ostubuum äratab Saare ja Muhu ääremaad ellu

Statistikaameti andmeil olevat Saare maakonnas suvilate hinnad aastaga 20% langenud, kuid maaklerite sõnul ei kajasta statistika sugugi tegelikkust.

(veel …)


Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×