Avastamata pärlid pealinna ümbruses

Ehkki legendi järgi ei tohi Tallinn kunagi valmis saada ja seda ohtu ilmselt ka pole, on paljud pered otsustanud siiski pealinna tolmu jalgelt pühkida ja n-ö piiri taha asuda. Ideest tegudeni jõudes võib aga avastada, et linnast (ja sageli sellega seoses ka töökohast) mõistlikul kaugusel ei ole saadaval ühtki vakantset elamispinda.

Üheks pealinna lähiümbruse avastamata pärliks peab nii mõnigi kinnisvarategelane näiteks Paldiskit oma mereäärse asukoha ja korraliku rongiühendusega.

(veel …)


PILDID: Linnakärast eemale! Pärnus on müüa armas mereäärne pesapaik

Munalaiu sadamast kilomeetri kaugusel on müüa tükk maapealset paradiisi. 

Merega piirnevalt kinnistult, üldpinnaga 15 238 ruutmeetrit, leiab kahekorruselise rookatusega palkmaja. 2002. aastal ehitatud maja on asub kunagise linnujaama territooriumil ning vahetab omanikku 63 000 euroga. (veel …)


KUULA – Raha ja ruutmeetrid: uusarenduse ostmise erinevatest ohtudest

Saates räägime eelkõige uusarenduse ostuprotsessil eksisteerivast ohust, et kiire hinnatõusu tingimustes võib arendaja sõlmitud lepingust taganeda, kokkulepitud trahvi tasuda ning müüa valmiva, ent kallineva kinnisvara juba kõrgema hinnaga uuele ostjale. Miks on arendajatel kiusatus nii käituda ning kuidas ostjana seda riski maandada.


Ülevaade: kelle nägu on tänane koduostja?

Kinnisvaraturul läheb kaubaks kõik, mida pakutakse. Ja pakkumist jagub, niisamuti nagu nõudlustki. Kes aga on see nõudleja ehk tänane koduostja? Kas pigem noor, kes ostab oma esimese kodu, või hoopis pere, kes kolib väiksemalt pinnalt suuremale? Või äkki vanaema, kes loobub maamajast ja kolib linnakorterisse elusügist nautima?

(veel …)


Kinnisvara hinnaralli võib viia broneeringute tühistamiseni

Foto: Andras Kralla

Kiire ehitus- ja müügihindade kasvu tõttu võivad mõned kinnisvaraarendajad hakata koduostjate broneerimislepinguid tühistama, hoiatab LVM Kinnisvara.

“Tänases turuolukorras kaitseb koduostja huve kõige paremini võlaõiguslik kokkulepe ehk notariaalne müügileping,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Samamoodi tuleks hoolega üle lugeda ka lepingust taganemise punkt, mida tavaliselt peetakse pigem teoreetiliseks.”

(veel …)


Prognoos: kuhu liigub heitlik kinnisvaraturg?

Tänane kinnisvaraturg pulbitseb nagu nõiakatel. Kord räägitakse buumist, siis jälle, et buumi ei ole. Järgmiseks tulevad trepikojaoksjonid, enam- ja ülepakkumised. Ostetakse kõike, mis turule tuleb, küll oma elamistingimuste parandamiseks, küll pika- või lühiajalise üürimise eesmärgil kasutamiseks. Oma panuse – mitte küll teab mis märkimisväärse, kuid siiski – on andnud ka pangast vabanenud pensioniraha.

(veel …)


Maamajad otsakorral, neid müüdi nagu sooja saia

Privaatsete maamajade ja suurte kruntidega suvilate vastu on huvi olnud nii suur, et mõnel pool pole midagi enam müüa.

Tavaliselt toimub suvilate ja maakodude ost-müük suvel, kuid LVM Kinnisvara maakler Ats Rääk mainis, et suvilaid müüakse ka sügisel, kui on plaan seda järgmisel aastal mitte kasutada. „Kinnisvara müüakse, kui see on muutunud koormaks ja on vaja kuludest vabaneda. Kui suvilat on suvi läbi müüdud, siis nende hinda langetatakse,” ütles Rääk. Nüüd sügisel ongi käes see aeg, kui läheb ka „seisnud kaup”. Räägu sõnul on suur ostuhuvi privaatsemate maamajade vastu ja suuremate kruntidega suvilate vastu. Ta arvas, et ajal, kui tulevik on ebakindel, ettearvamatu ja koroona ei kao, saab müüa, sest hinnad on head ja tahetakse ka osta, sest tundub, et maa väärtus tõuseb.

Allikas: Postimees


Uusarenduste broneeringuid müüakse kallimalt edasi ja ostjal on oht oma korterist üldse ilma jääda

Eelmise buumi ajal müüdi korterite broneeringuid kiirelt pärast eellepingu sõlmimist ja sissemakse tasumist kõrgema hinnaga järgmisele ostjale edasi. Seekord käib aga asi niipidi, et broneeringuid müüakse vahetult enne objekti valmimist ja enne korteri hinnast suurema osa tasumist. (veel …)


Pärnu rannapromenaadi ääres osteti pooled korterid enne ehituse algust

Rannaniidu kodud

Ehituse alguseks leidsid Pärnu rannapromenaadi äärde kerkivas ülisäästlikus elurajoonis ostja juba pooled korterid.  

(veel …)


KUULA! Raha ja ruutmeetrid: mida silmas pidada maatüki ostmisel?

Saates räägime kruntidest ja kinnistutest ning nendele eluhoonete ehitamisest. Veidi üllatuslikult on sügis maatükkide ostmiseks sobiv aeg ning saatekülaline, LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing selgitabki, miks see nii on ning annab ka üldisi juhtnööre, mida kinnistute ostmisel silmas pidada.


Pärnu loomelinnakule annab näo büroo Arhitekt11

Arendajad valisid Pärnu jõe ääres arenevasse loomelinnakusse uusi kodusid projekteerima rohkelt auhinnatud arhitektuuribüroo Arhitekt11. (veel …)


KUULA! Raha ja ruutmeetrid: kolmas kvartal +28%

Saates heidame pilgu kolmanda kvartali tulemustele kinnisvaraturul. Võrdleme värskeid arve eelnenud perioodide omadega ning võtame kokku viimasel ajal turul toimunud trendid, rääkides muu hulgas ka piirkondadest ja üüriturust.


SÕNA EKSPERDIL: Kuhu kasvavad linnad? Vaata, kuhu tänased koduotsijad kibelevad!

Allikas: Postimees

Valglinnastumine ei näita raugemise märke: kaasaegne taristu laieneb ümber linnade ja nõudlus eeslinnakodude järele kasvab. Aga kumb on etem, kas kaasaegne uusasum või ajalooga alev? Oma mõtteid jagab LVM kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Eesti kinnisvaraturu lähiajaloos on aegu, kui trumpkaartideks oli soodsaim ruutmeetrihind või asukoht Viimsi vallas. Täna on ostjate soovid õnneks mitmekülgsemad ja rafineeritumad. Tallinna ja Tartu külje alla otsivad üha sagedamini kodusid ka jõukama keskklassi nõudlikud pered.

(veel …)


VAATA PILTE: Tartu vanalinna pika ajalooga majas on müüa oma kandi 10 eksklusiivseimat pärli

Tartu vanalinna barokses elamus tulid müüki kümme Tartu kõige eksklusiivsemat korterit.

Lutsu 14 asuv 250-aastase ajalooga Kiensi maja saab pärast haridusasutuste ja büroohoonena kasutamist tagasi oma algupärase otstarbe elamuna.

«Sellistes majades ostetakse ilusate tubade asemel ajalugu – kui Napoleon Moskvas käis, oli neis tubades suureks kasvanud juba kaks põlvkonda, Kuid see seab ka standardi, sellisesse majja sobib ainult tipptasemel renoveerimine ja premium-taseme korterid», selgitas LVM Kinnisvara Tartu kontori juhataja Philip Saksing.

(veel …)


KUULA: Raha ja ruutmeetrid: Kinnisvara ostmine paberil

Räägime, mida silmas pidada ning kuidas toimida, kui on plaanis osta uusarendus, mis alles planeerimisel ning mida füüsiliselt veel olemas polegi – kuidas veenduda, et ostad sobiva asja? Saates räägib LVM Kinnisvara juhatuse liige ja kutseline maakler Ingmar Saksing, saadet juhib Lauri Leet.


Arvestatav osa pensionirahast voolab otse pankade taskusse

LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing.Foto: Andras Kralla

Septembri alguses Tallinna börsi raputanud pensioniraha on leidnud aktiivset kasutust: tagasi on makstud suures koguses laene, on investeeritud börsidele ja on ostetud ka elektroonikat.

(veel …)


VIDEO: Esmakordselt Eestis: LVM tutvustas uut kodukanti helikopterilt


LVM maaklerid tutvustasid Jõelähtme golfiradade naabruses asuva, Eesti ühe suurima arendusprojekti koduotsijaile tutvustamist helikopterilt.

Rebala muinsuskaitsealal paiknev Jõelähtme Golf Resort elurajoon laiub 175 hektaril ja moodustab viis küla. “Seda koduotsijaga maad mööda läbi ei käiks,” tunnistas LVM Kinnisvara maakler Ilmar Tedremaa. “Pealegi saab nii suurest ja looduskaunist elukeskkonnast aimu vaid kõrgemalt vaadates, kliendiga sõiduteid pidi sõites jääks pilt poolikuks.”

(veel …)


PILDID ⟩ Linnakärast tüdinud? Tallinna külje all on müüa imearmas põgenemispaik

Harjumaal Naage külas müüakse 2018. aastal valminud metsamaja.

rivaatse asukohaga armas pesapaik on ideaalne valik neile, kes soovivad oma suved ja ka nädalavahetused linnakärast eemal veeta. Tallinnast ligemale 25-minutilise autosõidu kaugusel asuva majaga kaasneb 525-ruutmeetrine maalapp.

Kahekorruseline maja on rajatud vundamendile, mis toetub paekivile. Maja kande- ja jäigastavate konstruktsioonide materjaliks on puit. Ka välisseina viimistlusmaterjalina on kasutatud puitu.

Korralikult soojustatud majas on hubane atmosfäär ka kõige krõbedamatel talvekuudel. Mõnusa õdusa tunde tekitab toas olev kamin, mis kütab maja loetud minutitega soojaks.

Majal on kahekordse klaasiga tamme imitatsiooniga pakettaknad. Põrandaid katab heledaks peitsitud laud. Maja esimesel korrusel on avatud planeeringuga köök-elutuba ja pesuruum. Teine korrus on magamiskohtade päralt.

Vaata pakkumist siit

KUULA: Raha ja ruutmeetrid 15-09-2021

Saate teema on kinnisvara haldamine ning sellega kaasnevad erinevad kulud. Räägime, millele tasub tähelepanu pöörata nii elukondliku kinnisvara ostes kui ka juba selle omanikuna erinevate haldusküsimustega tegeledes, võrdleme selles osas uusarendusi vanemate kinnisvaraobjektidega. 


Elamuturg on alati hea investeering: millist kinnisvara ostaksid Eesti kinnisvaraeksperdid?

Räägitakse, et kinnisvara on alati hea investeering. Millisesse kinnisvarasse oleksid eksperdid nõus täna oma raha paigutama?  

Skantoni kinnisvarabüroo maakler Jana Pavlenko investeeriks võimaluse korral kas mõne uuselamurajooni korterisse või väiksema investeerimiskulu ja pikema tootlusperspektiiviga ühe- või kahetoalisse korterisse.

 

(veel …)


SÕNA EKSPERTIDEL ⟩ Investeering või õnnemäng: kuidas oma jalg üüriäri ukse vahele saada?

Kinnisvara usku eestlasele annab kinnisvara teatava stabiilsuse ja tagala. Igale elamispinnale on õige hinna korral kuskil ostja või üüriline olemas, on asjatundjad veendunud. Kuidas aga oma jalg üüriäri ukse vahele saada ning investeeringutes edukas olla? (veel …)


Pärnu jõeäärne kogukonnakvartal saab silmatorkava suurarenduse

Pärnu kesklinna jõe kaldale kerkiv kaasaegne ja kogukonnakeskne Kalamehe Kvartal moodustab müüki jõudes viiendiku kogu Pärnu korteriturust.

“Silmatorkavalt kaasaegne ja kogukonnakeskne elurajoon ei jää ainult Telliskivi ja Aparaaditehase naabrite privileegiks,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Kalamehe Kvartal on juba täna loov ja soe kogukond, uued kodud toovad sinna ka kaasaegse elukeskkonna.”

(veel …)


KUULA: Kas välismaallased ostavad Eesti kinnisvara edasi? Raha ja ruutmeetrid 1. september 2021


Esmakordselt Eestis: LVM tutvustab uut kodukanti helikopterilt

LVM maaklerid alustavad pühapäevast Jõelähtme golfiradade naabruses asuva, Eesti ühe suurima arendusprojekti koduotsijaile tutvustamist helikopterilt.

Rebala muinsuskaitsealal paiknev Jõelähtme Golf Resort elurajoon laiub 175 hektaril ja moodustab viis küla. “Seda koduotsijaga maad mööda läbi ei käiks,” tunnistas LVM Kinnisvara maakler Ilmar Tedremaa. “Pealegi saab nii suurest ja looduskaunist elukeskkonnast aimu vaid kõrgemalt vaadates, kliendiga sõiduteid pidi sõites jääks pilt poolikuks.”

(veel …)


KUULA: Raha ja ruutmeetrid – tudengikorterid

Õppeaasta lähenedes räägime tudengikorteritest – milliseid kortereid nüüdsel ajal õppeperioodil elamiseks otsitakse ning millised muutused on tudengite soovides läbi aastate toimunud. Küsime, kas praegusel hetkel augusti viimastel nädalatel on sääraseid kortereid veel turult saada või on paremad valikud juba võetud.


Sõna ekspertidel – milline kinnisvara krabatakse tundidega müügilt ning millist peljatakse kui tuld

Tänane koduostja on ostuotsustes teadlikum, kui kümme aastat tagasi. Kui kinnisvaraturgu troonivad väikekorterid napsatakse loetud tundidega müügist, siis nõukaaegsete elamispindade müük paraku nii hästi enam ei edene.

(veel …)


Kireva ajalooga maja vaob põrmu

Foto: Postimees

Pärnus Esplanaadi tänaval kunagises parteimajas ja muuseumis käib hoogne lammutamine, et nõukogudeaegsesse hoonesse rajada järgmiseks suveks apartementhotell.

Maja viiekorruselise osa pisikesed kontorid on tühjaks lõhutud, hoone dolomiitkivist fassaad osaliselt maha võetud ja peagi langevad vana näitusesaali seinadki. Hoone madal osa lammutatakse ja selle asemele ehitatakse uus kahekorruseline hoone.
Maja viiekorruseline osa jääb alles ja rekonstrueeritakse ning selle käigus ehitatakse peale üks korrus ehk hoone saab olema kuuekorruseline.
Lammutustööd kestavad septembri lõpuni ning jooksvalt algavad ehitustööd.

Novira Capital renoveerib Esplanaadi 10 veidi üle viie miljoni euro eest, rajades sinna 60 korteriga hotelli. Hoone avalikku kasutusse mõeldud osale kavandatakse kunsti eksponeerimise ja esitluspinna funktsiooni.

(veel …)


Promenaadiäärsed ülisäästlikud kodud leevendavad Pärnu pere- ja üürikorterite põuda

Rannapromenaadi äärde kerkiv 23 korteriga elamu pakub pärnakatele kaasaegset elukeskkonda ning leevendab ka külaliskorterite põuda.

A-energiaklassiga pere- ja külaliskorterid looduskaunis kohas kõnetavad nii koduotsijaid kui üüriinvestoreid. «Seetõttu on kolmandik Rannaniidu Kodu kortereid broneeritud või ära ostetud juba loetud nädalatega,» tõdes LVM Kinnisvara vanemmaakler Eve-Mai Kiisler.

Rannarajooni, promenaadi äärde kerkivad Rannaniidu Kodud sobivad kaasaegsele nõudlikule inimesele, kes hindab nii miljööd kui liikumisvõimalusi. Miston Capitali rajatav kolmekorruseline hele maja sobitub modernse ja vaoshoitud olekuga rannapiirkonda, pakkudes elanikele kvaliteetsetest materjalidest loodud maitsekaid kodusid.

Hoones asub kümme äripinnana registreeritud külaliskorterit ja 13 perekorterit.

Tutvu arendusega siin

Allikas: Postimees


Pärnus jõudsid müüki esimesed jõeäärsed miljöökorterid

Pärnus tuli müüki esimene spetsiaalselt jõeäärsesse keskkonda sobitatud kolmest väikesest kortermajast.

LVM Kinnisvara maakleri Jane Riidametsa kinnitusel võtavad kesklinna vahetusse lähedusse, Rääma tänavale kerkivad Bremeni Kodud jõeäärsest elukeskkonnast maksimumi. “Pärnu jõe suudme ligidal, promenaadi ääres pole kodukoht, kus ümbrust läbi kitsa korteriakna vaadata,” rõhutas Riidamets. “Väikestes, jõerannale sobivates majades on igal kodul kas terrass või suur rõdu, et jõe ääres elamisest parim võtta.”

(veel …)


Sel aastal algas jaht tudengikorteritele varakult

Võimalike uute piirangute ootuses käib jaht tudengikorteritele tänavu juba juuli keskpaigast, näitab LVM Kinnisvara kogemus.

(veel …)


Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×