Maja, Lilu

54 000 €

Seda objekti vaatab hetkel 52 inimest

Objekti ID: 154594
Tehing: Müük, Maja
Maakond: Pärnu maakond
Linn/vald: Lääneranna vald Rame küla
Kütte tüüp: elektri­küte
Omandivorm: kinnistu
Üldpind: 139.90 m²
Krundi pind: 15 681 m²
Katastritunnus: 19501:001:0468
Müügihind: 54 000 €
Hind m² kohta: 385.99 €

Tutvumispäevad 10.09 kl 11.30 ja 21.09 kell 16.00, eelregistreerimisega.

Varjatud käänuline tee viib läbi avatud väravate iidse talukohani. Sellel üle saja aasta vanusel kohal on oma seletamatu vägi.

Pererahvas alustas rehielamu renoveerimisega 2016 aastal, kui paigaldati uus eterniitkatus, vahetati aknaid, remonditi puitosasid ja uuendati elektrisüsteemi.
Nii on osaliselt säilinud talumajal täna kolm kasutatavat ruumi ning maja pikendusena nn avatud katusealune. Elutuppa on mahutatud magamisasemed ja kujundatud väike sööginurk. Rehealune ja kuur on olnud kasutusel abi- ja tööruumidena ning siia on võimalus enda maitse järgi ehitada lisaeluruumid.
Pesemiseks karge kaevuvesi ja talumajale kombekohaselt WC kolmnurkses eraldi majakeses.

Talukoha teiste hoonete asukohtadest annavad märku juba loodusega sobitunud maakivist vundamendikohad, kuhu soovijal võimalik majad uuesti üles ehitada.
Ümber talukoha kõrguvad põlispuud tagavad puhta looduse ja täieliku privaatsuse. Siit leiab hooldatud viljapuud, marjapõõsad, lillepeenrad ning rikkalikult ravimtaimi – nurmenukku ja angervaksa. Samas jätab kõik hoolitsetu mugavalt ürgse mulje.

Pererahva poolt kokku kogutud ajaloolised dokumendid, säilitamiseks kõrvale pandud vanad palgijupid ja iidsed pikad naelad – see kõik annab märku äärmisest pühendumusest, millega ühe vana talukoha taastamisse on suhtutud. Isegi vana talu õuemärk on uuesti ellu äratatud, rippudes uhkelt maja seinal.

Ligipääsutee on ajalooline talutee, servituudiga 5 eurot aastas. Elekter 3 x 16A.

Ümberkaudsete talude kogukond on kokkuhoidev ja aktiivne. Nii on ka siinsed kodud avatud talude päeval oma uksed külalistele lahti hoidnud ning kõige maalähedasega kostitanud.
Kogu siinne piirkond on populaarne suvituskoht, meri kõigest 2 km kaugusel ning naabruses Porsiku maastikukaitseala.

Kui Sulle ei sobi tutvumispäev, helista ja lepime kokku mõne teise aja.

Suurel tutvumisnädalal saad broneerida Sind huvitava maja või korteri külastusaja ainult enda jaoks. Nii saad segamatult uue kodu äratundmisele keskenduda. Võta maakleriga ühendust ja lepi aeg kokku! https://www.lvm.ee/tutvumisnadal

Lisaandmed

elekter, tööstuslik vool, eterniitkatus, videovalve, kaev

Tule Tutvumispäevale!

21. septembril kell 16.00

SAADA

Viimati vaadatud

Teie kiri on saadetud

×
×