7 nõuannet, kuidas ära tunda õige kodu

Harold Kiisler 14. aug. 2017

Uue kodu ostmine võib olla ühtaegu põnev ja hirmutav. Kuidas valida see õige? Mis siis, kui hiljem ilmnevad probleemid? Alljärgnevalt seitse lihtsat nõuannet, kuidas pikkadel koduotsingutel ära tunda see õige kodu.

1. Osta kodu, mitte ruutmeetreid – tihti sisestatakse otsingumootorisse ruutmeetrid, aga alati ei ole see õige kodu leidmisel peamine. Nii näiteks on ruutmeetritest olulisem uue kodu tubade arv. Ja praktikas saab nii mõnestki suurest kahetoalisest igati väärikas kolmetoaline korter või suvekodust päris elamu.

2. Otsi sobivat, mitte ideaalset – on praktiliselt võimatu leida head ja odavat lahendust. Igapäevaselt juhtub ka väga harva, et üks korter või maja uue kodu otsijale kõikides detailides kohe sobib. Seetõttu tuleks keskenduda sellele, kuidas sellest korterist või majast saaks luua ideaalse kodu, mitte niivõrd sellele, et selline juba valmiskujul leida.

3. Leia õige ruumilahendus, mitte viimistlus – viimistluse hilisem muutmine on kordi odavam maja või korteri ümberehitamisest. Seetõttu tuleks otsingutel keskenduda sellele, kas uues kodus on olemas piisavalt ruumi ja sobiv planeering ning alles seejärel arutleda elutoa seinte värvide või magamistoa tapeedi sobivusse üle.

4. Vali olemasolevatest või oota – peale mõningasi otsinguid otsusta, milline nähtutest võiks olla parim võimalik. Tavaliselt saab kujuneb lõpuks ikka lemmik välja. Ja kui tundub, et ka see ei ole see päris SEE, siis tuleb oodata seda õiget, laiendada otsingukriteeriumeid või kohanda oma ootusi.

5. Vali piirkonna, mitte maja või korteri põhjal – kui oled valimas näiteks sobiva elamu, kuid mitte nii sobivas piirkonnas ja nii mitte sobiva elamu, kuid suurepärase piirkonna vahel, siis otsusta viimase kasuks. Kindlasti on asukoht tähtsam, kui uus katus või säästlik küttesüsteem.

6. Tea, millest sa ei tagane – paljude mõõdetavate väärtuste kõrval on palju emotsionaalset või isiklikku. Kui maanteelt kostuv müra või läheduses asuv kaubanduskeskus ajab hulluks või tänavavalgustuse puudumine tekitab hirmu, siis selles osas järeleandmisi teha ei tasu.

7. Osta elustiil, mitte aadress – sõltumata sellest, kui sobiv üks maja või korter tundub, ei ole see õige pikemas perspektiivis, kui see ei sobi enda või pere elustiiliga. Kui valida vaikus ja rahu, siis seda kesklinnast ei leia, samas suur aed ja linnalähedane elu nõuab keskmisest rohkem vaba aega kõige selle korras hoidmiseks ning nautimiseks.

Uue kodu valikul ei ole õigeid ja valesid vastuseid – alati võib see jääda väikseks, kui perre sünnib laps, või suureks, kui ta läheb ülikooli. See kõik on vältimatu, sest muutujaid, mida jälgida, on igikestva otsuse tegemiseks elus liiga palju. Seetõttu ei tasu mitte niivõrd keskenduda sellele, mida oleks kõigi nende aastate jooksul vaja, vaid lähtuda tuleks tänasest ning vajadusel olemasolevat kohandada või leida uus.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×