LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing räägib numbritest ehk kruntide soetushindadest, kõrvalkuludest ja kapitalikuludest. Ostjad hakkavad tema sõnul tõsiselt kaaluma, kui suur ja millise energiaklassiga peab elamine olema. See jääb veel mõnda aega püsima.
„Uute korterite hinnad ei tee suurt midagi. Jaanipäevaks on hinnad tänasest vaid pisut üleval- või allpool. Suurt trendimurdumist pole välise šokita näha. Uute kodude müümisel on tehingutes väike kauplemisruum sisse tulnud. Seni müüjad läbirääkimisteks valmis ei olnud. Kuid sisendite hinnad pole langenud, ehitusmaterjalid, tööjõud ja energia maksavad täna väga palju ja poole aasta pärast samuti,“ jutustab Saksing.
Ta usub, et üksjagu ootusi jääb realiseerumata. Täna müüdavate korterite hinda on sisse arvestatud ka lähimineviku kasvutempo, selles tuleb müüjatel korrektuure teha, kuid nad müüvad ikkagi oma kortereid ajaloolise tipu või selle lähedase hinnaga, usub ta.
LVM Kinnisvara juht arvab, et kuniks kestab sõda, jätkub nõudlust odavama hinnaklassi korteritele. Kui kulude pool kasvab, võib nõudlus langeda, sest üürnik vaatab alati kogukulu. „Näemegi juba, et mõned üürileandjad tulevad välja fikseeritud, kõik-hinnas pakkumistega. Üürnik mõtleb nagu hotellikülastaja: teda huvitab kogukulu ja planeeritavus, mitte konkreetse croissanti või koristuse hind.“
Allikas: Delfi Ärileht