Kinnisvarale on võimalik flippimise teel ise väärtust juurde luua. Selleks ostetakse odavalt kehvas seisus remontimata korter, tehakse korda ja müüakse siis suure raha eest maha või antakse üürile.
Kõigile meeldib ilusas ja puhtas kodus elada, aga kõik inimesed ei taha tegeleda põhjaliku remondi või ümberehituse, maastikutööde, kaevetööde, sanitaartöödega. Paljud inimesed ei suuda ajahambast puretud maja nähes selle tegelikku väärtustki näha. Või näevad, aga on hirmutatud eesseisvast tööst ja vaevast. «Investor või flippija vabastabki ostja sellest vaevast, ja tema tasuks on kulude ja turuväärtuse hinnavahe,» rääkis LVM Kinnisvara juhatuse liige
Flippimine, nagu iga teine ärisamm, turgutab majandust ja ergutab kinnisvaraturgu. Asjatundjate sõnul on see täna oluliselt professionaalsem valdkond kui mõned aastad tagasi. Energia ja ressursid on suunatud mitmele objektile korraga ning mitmekümne aasta tagust olukorda, kus noobel vanalinna korter vahetati veidi kasinama Lasnamäe korteri vastu, jääb asjatundjate sõnul aega, kus kortereid ei võinud osta ega müüa ning neid tuli vahetada.
Kinnisvara «flippimine» kasumi teenimise eesmärgil tähendab, et:
Riskirohke äri
Flippimine toob eeskätt tulu inimesele, kel on ehitusalane pädevus ja suur omafinantseering. Selge eelis on Ingmar Saksingu sõnul valdkonnas kogenud inimestel, kel on kindlad partnerid, suurem kinnisvaraportfell ja meisterlik silm kinnisvaraobjektide valimisel.
«Ka nemad peavad aeg-ajalt mõne objekti kahjumiga müüma, aga see lahustub suuremas portfellis ära ja ei pane neid raskesse olukorda,» sõnas Saksing.
Pensionisäästudest ta korteri kaupa flippimist soovitada ei julge, kuna see võib sisaldada riske, mida inimene ise mõjutada ei suuda. «Mikro-ehitusfirmadega või naaberküla kalevipoegadega seotud riske ja jaburaid juhtumeid teab vist juba iga eestlane. Seinast leitud vammi pärast võid ju kohut käia, aga aeg jookseb ja raha kulub,» lisas ta.
Allikas: Kodustiil