LVM Kinnisvara avas Tallinnas uudse esinduse, mis lubab ühes ja samas kontoris teha kõik kinnisvaratehingutega seotud toimingud.
“Uude kodu-kontorisse ehitasime spetsiaalselt diskreetsed kaugtõestuskabiinid, sest tehingud liiguvad füüsiliselt notari- ja pangakontoritest kinnisvarabüroodesse,” selgitas LVM Kinnsivara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Nii saab tehingu tehtud ilma, et ükski osapool peaks kodust või töö juurest lahkuma, aga kui klient soovib, kutsume ta ka enda juurde, sest see tuleb ikkagi kiirem ja mugavam kui mööda erinevaid kontoreid sõita.”
Alustava ettevõttena unistas LVM kunagi bürooruumidest majas, kus on naabriteks nii notar kui pank. “Sisuliselt on nüüd unistus täitunud, kuigi teiste vahenditega kui toona arvasime,” märkis Saksing.
“Uus kontseptsioon on inimkeskne tööruum, kus pannakse kokku kinnisvaratehingud, tekivad uued ideed ning kujundatakse tuleviku kodusid,” selgitas Saksing. “LVM-i inimestele on see mugav alternatiiv kodus töötamisele, klientidele aga uudne kinnisvara arenduslabor kodu sisustamiseks.”
LVM-i Tartu büroo eeskujul ootab Tallinnas Pärnu maantee ja Süda tänava nurgal avatud büroos kliente ka uudne kinnisvara arenduslabor. Erinevate sisustuslahenduste demokeskkonnas saab näha ja katsetada erinevaid materjale ja sisustuselemente, näidiste ja kataloogide kõrval on olemas sisustuselemendid nagu pistikud, valgustid, erinevad üleminekud ühelt materjalilt teisele, erinevad tehnilised lahendused. “Siin saad kasvõi oma kõrvaga veenduda, mis vahe on tavalisel ja helikindlal uksel,” täpsustas Saksing.
LVM-i inimestele loodi aga sisearhitektuuribürooga Stuudio Truus täiesti uus kodu-kontori põhimõttega, tervisekriisi-järgseid vajadusi arvestav töökeskkond. “Kodu-kontor koosneb erinevatest aladest, suurtest laudadest helikindlate telefonikioskiteni, kuni terrassi ja täisfunktsionaalse kööginurgani, kuhu sisukamad arutelud kipuvad ikka koonduma,” märkis Saksing. “Pakume hubast, nii eraldumist kui koos töötamist võimaldavat keskkonda, sest sisuliselt konkureerime kodudes töötamisega.”
Kodu-kontori kontseptsiooniga büroo loonud sisearhitekti Tiiu Truusi kinnitusel olid vanad, manufaktuuri-tüüpi avatud kontorid moraalselt vananenud juba enne viirust. “Nad ei rahuldanud inimeste vajadusi juba ammu, aga pandeemia ajal jäid nad ka pooltühjaks,” tõdes Truus. “Päriselt koju jäämine siiski ei tööta, müügimeeskonnas töötamiseks peab ka kolleegide keskel olema, aga inimene soovib, et töökeskkond oleks sama hubane kui kodus.”
Tänasele terviseolukorrale iseloomulikult on kontor eraldi sissepääsuga ning ei sõltu näiteks ülejäänud kontorihoone võimalikust sulgemisest. Lepingute kontaktivabalt sõlmimiseks ning notaritehingute kaugtõestamiseks on privaatsed, töökoha ja hea ventilatsiooni ning vajaliku tehnikaga varustatud helikindlad kabiinid. “Varem tähendas notaris käimine reeglina autosõitu ja kontorist eemalolekut tunniks-paariks. Nüüd tähendab, et läheb mõneks ajaks eraldi töötuppa,” selgitas Saksing.