Suvituskorter Pärnus? 10 000 eurot ja palun väga!

Reet Saksing 25. mai 2021

Suvituskorterid on väga menukad ja Pärnusse tullakse puhkama kauemaks kui varem.

Hotellitubade hinda mõjutab ilm, soojadel ja päikesepaistelistel suvepäevadel on see kõrgem.

Kuna koroonapiirangute tõttu puhkavad tänavu paljud eestlased kodumaal, on suurenenud huvi suvepealinna korterite lühiajalise üürimise vastu, mis on hinnataset kergitanud.

Näiteks Booking.com-i andmetel ületab kalleimate Pärnu suvituskorterite üür 10 000 eurot.

Kõige kallima, 127ruutmeetrise sauna ja suure terrassiga korteri kuuüür on juuli keskel 28 440 eurot.

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing tõi näiteks, et korralik kahetoaline korter võib maksta paar-kolm tuhat eurot kuus. Suur, kvaliteetne ja kõikide mugavustega perekorter ranna rajoonis maksab 15 000 eurot kuus või paar-kolm tuhat eurot nädalas. “Tundub kallis, aga kui pead suurele perele võtma hotellis mitu sviiti, maksad tegelikult sama raha,” lausus Saksing.

Saksing rääkis, et nagu eelmine aasta on ka tänavu paljudel puhkuseplaanid varakult tehtud ja Pärnu on üks populaarsemaid sihtkohti. “Tänavu käib mõnevõrra rohkem eestimaalasi küll välismaal,” lausus ta, tõdedes, et väga paljud veedavad siiski seegi kord puhkuse kodumaal.

Saksingu sõnul on lühiajalise üürimise puhul tänavu märksõnad “pikem periood” ja “nõudlus suuremate korterite järele”, sest kui enne tervisekriisi otsisid suvitajad korterit peamiselt nädalavahetuseks, siis nüüd isegi kuni kolmeks kuuks. “Inimesed kolivad perega suveks Pärnusse,” märkis ta.

Kuna järjest rohkem tullakse suvepealinna kogu perega, on Saksingu väitel kasvanud nõudlus üürieramute järele, samuti soovitakse oma aeda. Saksing on veel täheldanud, et kui enne tervisekriisi olid suvituskorteri üürilised pigem eakad soome abielupaarid, siis nüüd lastega pered Eestist.

Kui kallimate korterite eest tuleb tasuda kümneid tuhandeid eurosid, siis Kosk Kinnisvara maakleri Ott Kose sõnutsi peab suvise üürikorteri eest Pärnus keskmiselt välja käima 70 kuni 120 eurot päevas. “Oleneb muidugi korteri seisukorrast, asukohast, lisaväärtustest ja tubade arvust,” loetles ta.

Peale suvituskorterite üürituru on muutus toimunud hotellikülaliste seas.

Rannahotelli tegevjuht Oliver Paasik rääkis, et suveks väga palju broneeringuid tehtud ei ole. “Praegu on igasuguseid plaane väga keeruline teha, sest ei tea, millised piirangud kehtivad mõne nädala pärast,” lausus Paasik. Ta lisas, et tavaliselt on mai alguseks enamik välisturiste toa kinni pannud.

Seda, et välisturistid on olnud oluline osa Rannahotelli klientidest, kinnitas Paasik näitega 2019. aasta juulist, kui külastajatest umbes 75 protsenti moodustasid välismaalased. “Selles olen ma suhteliselt veendunud, et tänavu suvel on põhiline klient siseturist,” ütles ta.

Rannahotelli juhi jutu järgi mõjutab Pärnu puhul väga palju ilm, sest inimesed tulevad siia puhkama. “Siseturistid võivad otsuse teha sama päeva hommikul sõltuvalt ilmast,” märkis Paasik.

Villa Wesseti hotellijuht Triin Kuusik rääkis samuti, et broneeringuid tavaliselt väga pikalt ette ei tehta ja plaanid pannakse paika mõni päev enne saabumist. “Pigem tühistatakse olemasolevaid broneeringuid reisipiirangute ja ürituste ärajäämise tõttu,” märkis ta.

Kuusiku sõnul on majutuse eest küsitav summa võrreldav eelmise aasta omaga ja kindlasti mõjutab lõplikku hinda ilm. “Päikeselistel rannapäevadel on soovijaid rohkem kui tube ja toa eest küsitav hind kõrgem,” rääkis ta.

Hotell Pärnu müügijuhi Valeria Mjassojedova jutu kohaselt muutuvad hinnad piirangute järgi. “Praegu on suvehinnad eelmise aasta tasemel, aga kuidas nad muutuvad, näeme juba reaalajas,” lausus ta.

Allikas: Pärnu Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×