Üllatavalt hea aasta: kui suuri kasumeid teenisid kinnisvarabürood mullu?

Harold Kiisler 19. sept. 2022

Kinnisvarabüroode sõnul oli 2021 üllatavalt edukas aasta, mis oli tingitud vähesest pakkumisest, kuid samal ajal kõrgest nõudlusest.

Enamike selles artiklis mainitud kinnisvarabüroode jaoks oli 2021 hea aasta, mis lõpetati korraliku kasumiga ning paremini kui eelneval aastal. Siiski on enim kasumit teeninud büroo tulemuste vahed 100 000 eurode suurused. 1Parter Kinnisvara jääb sellest ülevaatest välja, sest pole oma majandusaasta aruannet esitanud.

Arco Vara Kinnisvarabüroo OÜ: kasum 314 216 eurot

Arco Vara teenis 2021 aastal 3,1 miljonit eurot müügitulu ning lõpetas aasta üle 300 000 euro suuruses kasumis. Sellest eelneval aastal teeniti 2,5 miljonit eurot müügitulu ning jäädi 261 000 euro suurusesse kasumisse.

Arco Vara kinnisvarabüroo tegevjuht Elari Tamm ütles, et eelmise aasta tulemused olid üllatavalt head, seda nii kogu turule kui ka Arcole. “Turu- ja tehingute aktiivsus tähendas palju tehinguid ka meile. Kinnisvarahindajate tööde järjekord ulatus kohati kuu aja peale. Kasvatasime nii käivet kui kasumit 20 protsenti, 2020. aastaga võrreldes,” sõnas ta.

Selle aasta tulemuste kohta ütles Tamm, et oodatakse nii käibe kui kasumi väikest kasvu, kuid nentis, et selle viimase hoidmine on täna kõigi ettevõtjate jaoks paras väljakutse.

2021. majandusaasta aruandes on samuti öeldud, et eesmärgid, milleks oli 20 protsendiline kasv eri näitajates, said täidetud. Seda tehti aruande järgi uute inimeste palkamise, müügi, coachingujuurutamise ja portfelli laiendamisega.

LVM Kinnisvara OÜ: kasum 642 743 eurot

LVM Kinnisvara käive oli mullu 4,7 miljonit eurot ning aasta lõpuks teeniti üle 640 000 euro kasumit. Aasta varem teenis LVM 2,8 miljonit müügitulu ning lõpuks jäädi 563 000 euroga kasumisse.

LVM juhatuse liige Ingmar Saksing ütles, et 2021 oli nende jaoks rekordaasta, kus käive kasvas kahe kolmandiku võrra. Ta rääkis, et tulemuse tõid esimese pandeemiaaasta otsused ehk prooviti asjadega jätkata võimalikult palju nagu tavaliselt.

“Pingutasime riskide maandamiseks ajal, kui valitses suur teadmatus ja kardeti kogu elu üleüldist seiskumist. Järgisime kõiki pandeemia tõttu kehtestatud piiranguid, aga ei läinud enesepiiramisega kaugemale kui seadus nõudis. Hoidsime esindused töös ja avatud, sest isikliku kontakti ja oma silmaga nägemiseta kodu ei osteta. Katsetasime kodude tutvustamist video teel ja ehitasime ümber esindused, et vastata pandeemia-aja vajadustele ja seadustele. Rajasime eraldatud ja ohutud kaugtõestusruumid ja käivitasime esimesena täiesti kontaktivaba kaugtõestuse, säästmaks klienti käikudest panka ja notarisse koos kaasneva lisaohuga,” kirjeldas Saksing.

2021. aastat iseloomustas majandusaasta aruande järgi kiire kinnisvarahindade kasv, mille suurimateks põhjusteks olid pandeemiast tulenevalt vähenenud tarbimine, kulud realiseerusid survena kinnisvarahindadele, sügisel vabanes pensionifondidest üle miljardi euro, mis põhjustas kinnisvarahindade kasvu, kinnisvaraturul on defitsiit headest varadest, mis on tekitanud lisa hinnatõusu kõikidele varaklassidele

OÜ Kinnisvarabüroo Uus Maa kasum 1 330 014 eurot

Kinnisvarabüroo Uus Maa teenis 2021 aastal müügitulu 3,8 miljoni euro väärtuses ning lõpetas eelmise aast üle 1,3 miljoni euroses kasumis. Aasta varem teeniti müügitulu 2,6 miljoni väärtuses ning jäädi lõpuks miljonilisesse kasumisse.

Uus Maa Kinnisvarabüroo juhatuse esimees Jaanus Laugus ütles, et 2021. aasta oli majanduslikult üllatavalt hea. Eelkõige seetõttu, et kinnisvara tehingute arv turul ei vähenenud, pigem tõusis ja tänu sellele oli kerge käibe kasv.

“Samas kulud olid 2021. aastal Covidi taustal madalamad. Ei saanud teha niipalju siseüritusi ja -koolitusi. Vähenesid turunduskulud ja ootamatud väljaminekud. Seega, kokkuvõtvalt, tulud tõusid ja kulud vähenesid, nii et kasumlik aasta,” rääkis ta.

Lauguse sõnul sellel aastal nad suurt kasvu näinud ei ole ja seda ka ei tule, kuid siiski liiguvad nad kümne protsendi käibekasvu rütmis. Samuti oodatakse umbes 15 protsenti rentaabluses.

“Viimane kvartal saab selles rütmis püsimiseks olema ilmselt kõige keerukam, kuna meie piirkonnas valitsevad sensitiivsed ajad, rekordkõrge inflatsioon ja energiakriis. Hetkel võtame kvartal korraga ja pikka plaani on raske teha. Püüame hoida reservi ja valmis olla erinevateks meie tegevusest sõltumatuteks stsenaariumiteks. Strateegia 2023. aastaks on alles arutlusel,” rääkis ta.

Pindi Kinnisvara OÜ: kasum 8148 eurot

Pindi Kinnisvara teenis eelmisel aastal müügitulu 3,4 miljonit eurot ning lõpetas aasta umbes 8000 euro suuruses kasumis. 2020. aastal teeniti 2,8 miljonit müügitulus, kuid aasta lõpetati 36 000 euro suuruses kahjumis.

Majandusaasta aruande järgi oli 2021. aasta olulisimad märkksõnad pandeemia mõjude minimeerimine, tarkvara arendamine ja töötajate ning koostööpartnerite kutsepädevust parandamine. Samade märksõnadele on plaanitud keskenduda ka sellel aastal.

Domus Kinnisvara OÜ: kahjum 105 156 eurot

Domus Kinnisvara teenis eelmisel aastal peaaegu 130 000 eurot müügitulu, kuid aasta lõpetati üle 105 000 euro suuruses kahjumis. Sellest eelneval aastal teeniti müügitulu 81 000 euro väärtuses ning aasta lõpetati peaaegu 12 000 euro suuruses kasumis.

“Domus Kinnisvara OÜ keskendus nii möödunud majandusaastal kui ka keskendub uuel aastal tütarfirmade majandustegevuse toetamisele, kinnisvara arendustegevusele ja rahavoo investeeringutele ning uute ärisuundade leidmisele,” on öeldud majandusaasta aruandes.

Muud seletust aruandes suurele kahjumile antud ei ole, kuid aruandest selgub, et ettevõtte laenukohustised suurenesid üle miljoni euro võrra ning muud ärikulud suurenesid üheksakordselt 15 000 eurolt 135 000 euro peale.

Allikas: Ärigeenius

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×