3 eksperti: investeeri korterisse Tallinnas!

LVM Kinnisvara 23. veebr. 2015

Äripäeva teemaveeb kinnisvarauudised.ee küsis kolmelt eksperdilt nõu, mida nemad soovitavad osta ühel väikeinvestoril, kes tahaks oma vaba raha kinnisvarasse paigutada. Üldine arvamus soosis valikutest Tallinna korterit, näiteks ka Mustamäele.

Nõu saamiseks oli ette antud järgnev lugu: vaba raha suurusjärgus 70 000 eurot, täiendavalt võimalik paigutada 30 000 eurot, eesmärgiks on pikaajaline rahapaigutus ca 20 aastat, halduskulud peaksid olema kaetud ja administreerimine selge ning lihtne.

Kaalumisel on:
korter Kuressaares külaliskorteriks;
mitu maatükki koos renoveerimist vajavate taluhoonetega Lõuna-Eestis;
suur maatükk merepiiriga Muhu saarel (võimalik detailplaneeringu alusel jagada 4-5 suureks krundiks);
2-toaline remonti vajav korter renoveerimisele minevas majas Tallinna kesklinna piiril.

LVM Kinnisvara juhatuse liige ja kinnisvaramaakler Ingmar Saksing:
Soovitaksin nendest valikutest Tallinna kesklinna piiril asuvat korterit. Tallinn on selgelt suurim ja atraktiivseim kinnisvaraturg pikemas perspektiivis, kus hindadel on suurim kasvupotentsiaal. Kõik teised piirkonnad nii pikas perspektiivis ei pruugi tagada investeeringu säilimist. Kui väikeettevõtja kaaluks aga investeeringut kolme kuni viie aasta perspektiivis, siis soovitaksin vaadata väiksematele turgudele, kuivõrd õige valik tagab seal kõrgema tootluse. Näiteks on elukondliku kinnisvara tootlus Kuressaares 10 .. 12% aastas.

Loe edasi kinnisvarauudised.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×