Maa-ameti andmetel tehti juulis Eesti kinnisvaraturul 17 protsenti vähem tehinguid kui aasta tagasi ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Korterite hinnatõus on jätkunud kiires tempos, kuid kinnisvaraeksperdid usuvad, et kaua see enam kesta ei saa.
Ajaloolises Neeme kalurikülas tulid müüki arhitekt Ülar Marki loodud ja robotite ehitatud 40 ülisäästlikku ridaelamuboksi, mis kohandatud kaug- või hübriidtööd tegeva noore pere vajadustele.
Saaremaal Karida külas ootab imetabane suvemaja uut pererahvast, kellega kodusoojust jagada.
Kas tead, mis on 23-protsendilise inflatsiooni ajal tõeliselt hea? Toetada õhtupäikese paistel rammestunud peremehepee omaenda talu mademepalgile - samale, millele nõjatus Ain Lutsepa mängitud Tõnissoni omagi, kuulates Tootsi tänagi asjakohaseid hoiatusi koide eest, kes jõude seisvad sajalised lihtsalt ära söövad.
Kinnisvaraturg on olnud viimastel aastatel väga aktiivne, aga ka muutlik. Peamised mõjutajad on ühelt poolt suur ostujõu ja nõudluse kasv koos kasvavate säästude ja kättesaadavate laenudega. Teiselt poolt mängivad rolli pandeemia ja reisipiirangute tekitatud turumoonutused, ehituse kontrollimatu hinnatõus ja kaasaegse arenduse jõudmine väikelinnadesse.
Viimase poole aasta trende Pärnumaa kinnisvaraturul kommenteerib LVM Kinnisvara juhatuse liige ja vanemmaakler Ingmar Saksing lausega: “Kinnisvara pole küll nii kiirelt kallinenud kui kütus või energiahinnad või mõni muu toode, kuid hinnatõus on ikka mitmekohaline.”
LVM Kinnisvara vanemmaakler ja juhatuse liige Ingmar Saksing tegi raadio Elmar hommikuprogrammis «Ärka, kaunis maa!» ülevaate kinnisvaraturu hetkeseisust. Tuleb välja, et suvel, kui temperatuurid jõuavad 25-30 kanti, hakatakse huvituma kuurortpiirkondadest ja suvekodude soetamisest. Nii saavad oma tähelepanu Saaremaa, Hiiumaa ja Haapsalu.
Eile õhtul lõpetati ning anti uutele elanikele pidulikult üle Rapla esimene moodne kortermaja, millest kaks aastat tagasi algas kaasaegse kinnisvaraarenduse levimine väikelinnadesse.
LVM Kinnisvara avas Pärnu rannarajooni korterelamus maalikunstniku Kaja Siku autorinäituse.
Nõudlikule koduostjale loodud Liiva Kodude arenduses Pärnu jõe ja mere vahel oli tänaseks sarikapeoks ära ostetud või broneeritud juba üle poole valmivatest korteritest.
Eile toimus Pärnus, Rääma 9, 9A ja 11 korterelamute sarikapidu, millega tähistati Bremeni Kodude maksimaalse kõrguse saavutamist.
Ehitisregistri avalehe kuvatõmmis 30. mail uuenes ehitisregistri keskkond ja tehniliste tõrgete kuhjumine on süsteemi tööd tugevalt häirinud. EHRi kodulehel palutakse kannatust. "Soovitame klientidel meie poole pöörduda e-kirja (ehr@mkm.ee) kaudu," vabandab MKMi Ehitisregistri talituse projektijuht Taavi Jakobson tõrgete ja telefonide ülekoormatuse pärast.
LVM Kinnisvara avas Tallinnas uudse esinduse, mis lubab ühes ja samas kontoris teha kõik kinnisvaratehingutega seotud toimingud. "Uude kodu-kontorisse ehitasime spetsiaalselt diskreetsed kaugtõestuskabiinid, sest tehingud liiguvad füüsiliselt notari- ja pangakontoritest kinnisvarabüroodesse," selgitas LVM Kinnsivara juhatuse liige Ingmar Saksing. "Nii saab tehingu tehtud ilma, et ükski osapool peaks kodust või töö juurest lahkuma, aga kui klient soovib, kutsume ta ka enda juurde, sest see tuleb ikkagi kiirem ja mugavam kui mööda erinevaid kontoreid sõita."
Skandinaavlased realiseerivad kiires tempos enda Lääne-Eesti maakondades asuvat kinnisvara, kõige hoogsamalt tõmbuvad rootslased välja Läänemaalt, näitab LVM Kinnisvara analüüs.
Suuremates linnades on korterid aastaga vähemalt veerandi võrra kallinenud, nii on Pärnus korteri ruutmeetri mediaanhind mullusest 32,3 protsenti kõrgem, ulatudes 1759 euroni. Uue korteri lõpphind selgub alles pärast valmimist Keskmine laenusumma on aastaga kasvanud
Seekord võtame vaatluse alla eestlaste esimesed koduostud ja kolimised. Milline on ühe eestlase kinnisvara elukaar ja kuidas see on aastatega muutunud? Millal ostetakse esimesed kodud, miks neid ostetakse varem, kui nii mitmeski naaberriigis ja kas eestlasel on väga tugev omamisinstinkt.
[caption id="attachment_22822" align="alignnone" width="750"] Leie Kõiv[/caption] Tehingute koguväärtus kasvas 129% Hinnad on küll laes, aga huvilisi jagub ikka Mida prognoosib maakler lähitulevikuks? Kui võtta aluseks viimase kümne aasta andmed, pole kinnisvaratehingute koguväärtus Saaremaal kunagi nii suur olnud, kui selle aasta esimeses kvartalis.
Eesti kinnisvaraturu pikaajalist hinnatõusu veavad Kesk- ja Lõuna-Eesti väikelinnad, kus kümne aastaga on korterite ruutmeetrihind kasvanud kolme-neljakordseks. Enim, neli korda, on keskmine ruutmeetrihind korteritehingutes kasvanud Raplas, kus see ulatus tänavu esimeses kvartalis 1211 euroni. Enam kui kolm korda on aastakümnega tõusnud veel Põlva, Jõgeva ja Haapsalu hinnatase. Mille tõttu kinnisvarahinnad ka väiksemates Eesti linnades tõusevad ja kas on ka kohti, mis ei ole buumile järgnenud majanduskriisist veel üldse taastunud, räägimegi seekordses saates.
Eesti kinnisvaraturu pikaajalist hinnatõusu veavad Kesk- ja Lõuna-Eesti väikelinnad, kus kümne aastaga on korterite ruutmeetrihind kasvanud kolme-neljakordseks, näitab LVM Kinnisvara analüüs.
Notari ülesanne on pakkuda kinnisvaratehingu osapooltele õiguslikku erapooletut abi. Tegu on sisuliselt riigi esindajaga, kes aitab kaitsta nii ostja kui müüja huve.
Kevadel tabab Eesti inimest kirg sõlmed mulda saada ja linnatolm jalge alt pühkida. Mida peab silmas pidama maakodu või suvila ostmisel ja kas tegemist on kulu või hoopis investeeringuga?
Kuigi Tallinna korterihinnad jätkasid tõusmist ka tänavu esimeses kvartalis, hakkas tehingute arv ja turumaht langema, näitab LVM Kinnisvara analüüs.
Kuigi Tallinna korterihinnad jätkasid tõusmist ka tänavu esimeses kvartalis, hakkas tehingute arv ja turumaht langema, näitab LVM Kinnisvara analüüs.
Uusi elamuarendusi leidub hulgaliselt nii Pärnus kui linnapiirist väljaspool Audrus, Hirvelas, Tammistes. Eriti tihe ehitustanner jääb Pärnus Mai ja Papiniidu tänava ristumiskohast mere poole, kuhu paneb korrusmaju püsti mitu arendajat.
В скором времени на второе чтение в городском собрании курортного города Пярну пойдет проект постановления, в соответствии с которым в городе хотят обустроить жилые районы для молодых семей с детьми, однако пока проект вызывает много вопросов. Речь идет о проекте, выдвинутом фракцией ЕКRЕ еще в те времена, когда партия входила в состав правящей в Пярну коалиции. В июне прошлого года мэрия сформировала соответствующую рабочую группу, которую возглавил тогдашний вице-мэр Март Ярви из ЕКRЕ и которая должна была обсудить все связанные с этой темой вопросы. Вопросов много и один из основных - где можно было бы найти такие участки, а также - стоит ли выделять недвижимость совершенно бесплатно или все же потребовать плату за установленную и проложенную инфраструктуру. Рабочая группа провела заседание всего один раз, а затем состоялись местные выборы. Новый состав мэрии Пярну эту тему не забыл, фракция ЕКРЕ выдвинула проект постановления, в котором предложила поручить мэрии найти подходящие районы, организовать необходимую инфраструктуру, чтобы первые молодые семьи смогли бы начать обустраиваться уже в мае 2023 года. "Мы действительно рассматриваем возможность выделения земельных участков молодым семьям, однако ряд вопросов остается открытым. Поскольку на участках коммуникации еще не проложены, для молодых семей они не особенно привлекательны. Не станут же молодые семьи за свои деньги, например прокладывать в этом районе дороги. А если предлагать участки с уже проложенными коммуникациями, это обойдется дорого городу. Обсуждение темы продолжается, и мы намерены довести до логического конца эту дискуссию, то есть, разобраться - разумный это план или нет. Я думаю, что в контексте Пярну это предложение нашло бы немало заинтересованных, тем более, что в центре города свободных участков недвижимости в общем-то нет. Но у нас, к счастью, есть входящие в состав города волости, где таких участков достаточно много", - сказал председатель Пярнуского городского собрания Андрей Коробейник. Член правления риэлторской фирмы LVM Kinnisvara Ингмар Саксинг отметил, что аналогичные идеи прямо или косвенно выдвигались и прежде. "Я думаю, что если бы город Пярну построил третий, нормальный мост через реку, это гораздо больше содействовало бы развитию нашего региона, чем просто бесплатно или по низкой цене раздавать земельные участки под жилье. Регион должен быть привлекателен в целом, а выделение отдельных участков общую картину не изменит", - уверен Ингмар Саксинг. Allikas: ERR
[caption id="attachment_22449" align="alignnone" width="428"] Andres Sutt[/caption] Nõudlus odavate korterite järele on suur, mistõttu on ka pakkumiste hinnad kallinenud. Ja kuigi võrdsed võimalused üürimiseks peaksid olema kõigil, eelistavad korteriomanikud sõjapõgenikele kohalikke elanikke.
Teki- ja padjatootja Wendre pani Vändras müüki ühe Pärnumaa suurimatest tootmiskompleksidest.
Kas sõda Ukrainas on üürikorterite turul käivitanud hullud päevad? Teeme ülevaate üürituru tervisest ja uurime, milliste probleemidega üürileandjad ja üürnikud võivad silmitsi seista. Külas on LVM Kinnisvara juhatuse liige ja kutseline kinnisvaramaakler Ingmar Saksing, saadet juhib Lauri Kool. Kuula saadet siit.
Ehitisregister on kinnisvara hindaja töös asendamatu. Ehitisregistrit võib võrrelda majakana, mis aitab orienteeruda kinnisvaraturul ja võimaldab ehitiste andmete alusel õigeid otsuseid teha. Milline on ehitise puhul üks olulisemaid parameetreid, millest lähtuda? Loomulikult on see elamu ehitusaasta, mis tavaliselt samastub ehitisregistris oleva esmase kasutuselevõtu aastaga.