Eile sõlmiti ajaloo esimene 100% kontaktivaba kinnisvaratehing

Harold Kiisler 17. apr. 2020

Notar Paavo Uibopuu digiallkirjaga sai Tartus, kunagises Jaan Tõnissoni majas asuv korter eile ilmselt maailma esimeseks täiesti kontaktivabalt omanikku vahetanud kinnisvaraobjektiks.

“Kogu omanikuvahetus alates ostja leidmisest, objekti näitamisest kuni notariaalse tehingu ja isegi korteri üleandmiseni toimus ainsagi näost-näkku kohtumiseta,” kirjeldas LVM Kinnisvara Tartu kontori juhataja Philip Saksing Tartus. “Ajast, mil kinnisvaratehinguid sõlmitakse notarite abil, on see ilmselt maailma esimene tehing kus ostja, müüja, maakler ega notar pole omavahel vahetult kohtunud.”

Saksingu kinnitusel väärivad tunnustust tegusamad notaribürood, kes on kuu ajaga käivitanud teenuse mis säästab kõigi tehinguosaliste aega, raha ja tervist. “Ostu-müügilepingute sõlmimine kaugtööna jääb kindlasti populaarseks ka pärast pandeemiakriisi lõppu,” rõhutas ta. “Senine olukord, kus mõne panga esindaja käib näiteks Pärnu notari juures lepinguid sõlmimas vaid korra kuus, ei tule enam tagasi.”

Üle ootuste populaarseks osutus ka kontaktivaba maaklerteenus, mille LVM Kinnisvara avas eriolukorra teisel päeval. “Algselt plaanisime videosilla teel vaid klientidele objekte tutvustada, aga klientide soovil laiendasime seda kiiresti ka nõustamise, lepingute sõlmimise, isegi hinnaläbirääkimiste pidamiseni,” kirjeldas Saksing. “Kontaktivabade teenuste maht kasvas LVM-is ainuüksi lõppeval nädalal kaks korda, sest inimesed ei hinda kõrgelt üksnes oma tervist, vaid ka aega.”

Vaata kõiki kinnisvarapakkumisi siit

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×