Eksperdid: domineerima hakkab odav kinnisvara, pikk plaan kuulub majadele

Harold Kiisler 20. dets. 2022

Millised elamispinnad alanud talvel ja eeloleval kevadel kõige enam kaubaks lähevad? Korterid, eramajad, ridamajad… igaühele justkui leidub ostja. Kuid välja hakkab joonistuma nõudlus lähemaks ajaks ja ka kaugemaks tulevikuks – kinnisvaravaldkonna eksperdid annavad teada.

Mida alanud talv ja eelolev kevad toovad?

Et turuhangumine või siis suisa kriis ja äraootav suhtumine viivad tähelepanu luksuslikult kaubalt mujale, kõlab loogiliselt. Lihtne ja odav kinnisvara tõuseb ausse. Kuid on veel midagi, mis lühemas, ent ka pikemas perspektiivis peaks andma kinnisvaraäri vallas tegutsejatele mõtlemisainet.

„Korterite osakaal saab olema suurem, nii nagu see traditsiooniliseltki on. Maja või suvekodu ostes tahab inimene näha reeglina uue kodu ümbrust rohelisena,“ märkis LVM Kinnisvara juhatuse liige, maakler Ingmar Saksing. Samas maja või suvila leiab ostja ka talvel. Tema kinnitusel tuldi näiteks eelmisel nädalal ka tormise ilmaga tutvuma mitmete majadega. „Ostja vaatest ongi väga erakordne ilm hea hindamaks maja sobivust ja vastupidavust. Kõrvalkulude ja intresside tõusu tõttu on ostujõud mõnevõrra väiksem, aga hindadesse veel sellisel määral muutust jõudnud pole,“ selgitas Saksing.

Allikas: Kinnisvarauudised

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×