Elamispindade turgu hoiavad käigus rahapuudus ja äärmused

LVM Kinnisvara 21. apr. 2023


Kallid uusarendused suunavad kinnisvarahuviliste tähelepanu järjest enam järelturu poole. Lisakinnisvarast raha väljavõtmine kogub hoogu. Eksperdid osutavad nõutava kinnisvara täpsematele parameetritele ja populaarseimatele piirkondadele.

Alanud aasta elukondlik kinnisvaraturg annab vastandlikke signaale: ühelt poolt kostub nutt ja hala, teiselt poolt areneb valdkond, hoolimata kõigest, omas rütmis.

Millised elamispinnad (korterid, eramajad, ridamajad jne; vanus/suurus) lähema poole aasta jooksu kõige enam võiksid kaubaks minna?

LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing: “Eesti kinnisvaraturg on väga mitmekesine – erinevad tüübid ja suurused on populaarsed erinevates piirkondades ning erinevate ostjate seas. Kuid üldiselt on energiatõhusamad väiksemad korterid ja energiatõhusamad väiksemad eramajad olnud viimastel aastatel kõige populaarsemad. Korterid on populaarsed eelkõige Tallinnas, Tartus, Pärnus, aga ka teistes suuremates linnades, kus on rohkem töökohti ja teenuseid. Samas on seal elamispindade hinnad kõrgemad. Väiksemad eramajad ja ridamajad on populaarsed eelkõige väljaspool suuremaid linnu, kus on rohkem ruumi ja rohelust. Vanuse osas on populaarsed uued ja heas korras vanemad elamispinnad. Suuruse osas ostetakse nii väiksemaid kortereid, kui ka suuremaid eramuid, kuid see sõltub ostja vajadustest ja võimalustest.”

Allikas: Kinnisvarauudised

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×