Elamuturg on alati hea investeering: millist kinnisvara ostaksid Eesti kinnisvaraeksperdid?

Harold Kiisler 10. sept. 2021

Räägitakse, et kinnisvara on alati hea investeering. Millisesse kinnisvarasse oleksid eksperdid nõus täna oma raha paigutama?  

Skantoni kinnisvarabüroo maakler Jana Pavlenko investeeriks võimaluse korral kas mõne uuselamurajooni korterisse või väiksema investeerimiskulu ja pikema tootlusperspektiiviga ühe- või kahetoalisse korterisse.

 

LVM kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing usub aga, et suurima tõusupotentsiaali ja madala sisenemisbarjääriga on täna hoonestamata kinnistute turg ehk peamiselt elamumaa.

«Pensionifondidest on raha turule liikumas, otsitakse ka ehitusõigusega elamumaid. Hinnavahemik on mõnest tuhandest mõnekümne tuhandeni. Korter või maja toodab küll üüritulu, samas, kui maa puhul on jälle väga keeruline objektil midagi halvemaks teha. Kui just väga valesti ei osta, on selle kasvupotentsiaal hea,» on ta veendunud.

Ka Uus Maa maakler Ketlin Jundas näeb täna enim perspektiivi hea juurdepääsu ning piirangutevaba maatüki ostus. «Maatükk on asi, millega ei saa eksida. Maad ju juurde ei tehta,» täheldab ta ning lisab, et kui on soovi raha kuhugi paigutada, aga kogemus näiteks aktsiate või krüptorahaga puudub, siis on investeering kinnisvarasse kaheldamatult hea valik.

Kinnisvara ekspert Tõnu Toompark sihiks aga eeskätt investeerija kodukanti. Olles ise hunt, kellele meeldib kodu lähedalt murda, ei hakkaks tema Harjumaalt väljapoole vaatamagi. Toomparki sõnul muudab investeering kodukanti, kustahes inimene ka ei elaks, üürileandluse ja sellega seonduva asjaajamise oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks.

Allikas: Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×