Elukondlik kinnisvaraturg saab hoo sisse sügisel kui midagi ei lähe metsa

LVM Kinnisvara 19. apr. 2023

Järgmine poolaasta on elamispindade turul aktiivsem, kui eelnenud kuus kuud või siis hoopis: peale kevadist aktiveerumist jääb turg poolpassiivselt tiksuma. Igatahes – üüriturg paistab lähema poolaasta jooksul hoogu koguvat, liiati noolitakse aina enam eramuid, suvilaid ja talusid.

Elukondlik kinnisvaraturg pakub huvi pea kõigile ja pidevalt, sõltumata aastaajast. Nüüd kevadel on turg mõnevõrra aktiveerunud.

Mis ootab Eesti elamispindade turgu ees lähema poole aasta jooksul (ost-müük, üürimine)?

LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing: “Järgmine poolaasta on elamispindade turul aktiivsem, kui eelnenud kuus kuud. Eesti elamispindade turg on olnud viimasel paaril aastal aktiivne ning hinnad on tõusnud. Lähema poole aasta jooksul võib turul oodata jätkuvat aktiivsust, kuid see sõltub paljudest teguritest, nagu majanduse üldine seis, intressimäärad, maksukoormus, kinnisvaraturu regulatsioonid ning planeeritav kinnisvaramaks.

Eesti majandus on olnud viimastel aastatel suhteliselt stabiilne, seetõttu võib oodata, et kinnisvaraturg jääb aktiivseks ostu- müügi osas ka lähema poole aasta jooksul. Kuid hinnad võivad olla kõrgemad kui varem, mis võib mõjutada ostjate otsuseid. Samuti on üürimine olnud viimastel aastatel populaarne, eriti suuremates linnades, kus on rohkem töökohti ja teenuseid. Lähema poole aasta jooksul võib oodata, et ka üüriturg jääb aktiivseks, kuid hinnad võivad olla kõrgemad kui varem, mis võib omakorda mõjutada üürnike otsuseid sõlmitavate lepingute pikkuse osas.

Võib öelda, et Eesti elamispindade turg on olnud aktiivne ja on aktiivne ka lähema poole aasta jooksul, kuid jätkuvalt võib see olla mõjutatud paljudest välistest teguritest.”

Allikas: Kinnisvarauudised

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×