Eramutellijal domineerib mõistus, mitte tunded

LVM Kinnisvara 10. apr. 2016

Võrreldes kümne aasta taguse ajaga on keskmise eramutellija soovid tublisti ratsionaalsemaks muutunud – liigseid ruutmeetreid välditakse ja suurt tähelepanu pööratakse energiasäästlikele lahendustele, kirjutab värske kuukiri Oma Maja.

Hea hinna nimel ollakse valmis kompromisse tegema, ütleb LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “See on nagu autopoes, et kui küsida kliendi käest, milline auto talle meeldib, siis ikka see kõige punasem ja kiirem, aga kui arve tuleb, siis öeldakse, et noh, eks mõni teine värv sobib ka ja pealegi saab maanteel nagunii ainult 90 km/h sõita,” iseloomustab ta keskmise eramutellija soovide ja võimaluste erinevust.

Ta selgitab, et kui pere tahaks ideaalis 130–150ruutmeetrise pinnaga viietoalist eramut, siis ollakse valmis leppima ka näiteks 100ruutmeetrise majaga, kus garaaži asemel on autovarjualune ja maakütte asemel näiteks õhk-õhk tüüpi soojuspump või pelletiküte.

Mille arvel aga kompromissile minna ei taheta, on konstruktsioonilahendused. “Kivimaja puitmaja vastu ikka vahetada ei taheta. Seetõttu ka nn kataloogimajad hästi kaubaks ei lähe, kuigi need on tehases heades kuivades tingimustes ehitatud ja vahel paremagi kvaliteediga, kui krundil püsti pandud kivimaja,” nendib Saksing.

Toretsevaid maju enam ei ehitata

Saksingu hinnangul ollakse kümne aasta taguse ajaga võrreldes muututud tublisti ratsionaalsemaks ja toretsev stiil on vahetatud väljapeetud skandinaavialiku stiili vastu. “Küme aastat tagasi oli suur maja ideaal. 250–300 ruutmeetrit, vot see oli maja. 135ruutmeetrise maja kohta öeldi, et ärge tehke nalja, sellise suurusega on mul kõrvalhoone,” meenutab Ingmar Saksing. Nii eelistataksegi praegu lihtsaid ja klassikalisi lahendusi ning kuigi leidub ka kliente, kes saavad endale tipparhitekti projekteeritud individuaalprojekti lubada, siis suurem osa eramusoovijaid vaatab hinda ja seetõttu tüüpprojekte, mida oma pere vajadustele vastavaks kohendatakse.

Loe, kas ja kuidas on viimase kümmekonna aastaga veel muutunud eramutellijate soovid oma tulevasele kodule aripaev.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×