Esimene uus kortermaja toob Raplasse 30 ülisäästlikku kodu

Anette Välja 26. jaan. 2021

Tallinnaga üha tihedamalt seotud Raplasse kerkib üle aastakümnete esimene uus kortermaja, kuhu saavad ülisäästliku kodu 30 perekonda.

LVM Kinnisvara ja Mivo Ehitus OÜ alustasid täna Rapla kesklinnas Mahlamäe tänaval neljakorruselise liginullenergia-hoone ehitamist. “Rapla nihkub Tallinnale järjest lähemale, paljud käivad pealinnas tööl, hulk peresid on ka Tallinnast Raplasse kolinud,” selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Uusi elamuid pole seni ehitatud, aga vajadus nende järele kasvab iga aastaga.”

Kuna Rapla korteriturg koosnes seni vaid vanadest korteritest, osutus nõudlus kvaliteetsete uute korterite järele märkimisväärseks. “Juba ehituse alguseks on enam kui pooltel korteritel ostuhuviline,” ütles LVM Kinnisvara müügijuht Henel Aava. “Seda toetab üldine kindlustunde kasv, aga ka maja unikaalne asukoht ja miljöö.”

Mivo Ehitus OÜ projektijuht Rain Allikmäe kinnitusel sobitas arhitektuuribüroo Ansambel hoone hästi väikelinna miljöösse. “Väliselt liigendatud maja mõjub oma ümbruses koduse ja mõõdukana, välisviimistluses kasutame naturaalseid materjale,” rõhutas ta. “Projekt on hästi läbi mõeldud ja elanikud ei pea liginullenergia-majas elades enda harjumusi kuidagi muutma,” rõhutas Aava.

A-energiaklassiga maja iseloomustavad suured üldalad ja säästlikud lahendused. Päikesepaneelid, vesipõrandaküte ja soojatagastusega ventilatsioon tagavad väga madalad kõrvalkulud. Kolmel alumisel korrusel paiknevad 1-3 toalised korterid, neljandal korrusel ka neljatoalised katuseterrassi ja saunaga korterid.

Aastaid kasutuna seisnud Mahlamäe tänava kinnistu on tänaseks läbinud kõik vajalikud menetlused, valminud on ehitusprojekt ning väljastatud on ehitusluba. 2022. aasta kevadeks valmiva neljakorruselise, 30 korteriga ja ligi 2200 m² suletud netopinnaga maja kogumaksumuseks kujuneb kolm miljonit eurot.

Eesti suurimate kinnisvarabüroode hulka kuuluv LVM tegutseb Eestis varsti juba 30 aastat. LVM Kinnisvara teenindab kliente lisaks Tallinnale ka Pärnu, Tartu ja Kuressaare esindustes.

Lisainfo:
Ingmar Saksing
Juhatuse liige
LVM Kinnisvara
+372 501 3320
ingmar.saksing@lvm.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×