Galerii: Järvamaal on müüa pika ajalooga mõis

Anette Välja 21. nov. 2019

Rava aleviku tammiku ja paisjärve vahetus läheduses asuv rüütlimõis ootab uut mõisnikku.

 

 

 

 

 

Rava mõisa ajalugu ulatub 17. sajandisse. Mõisa esimesed omanikud olid Helffreichi perekond. Mõis püsis suguvõsa omanduses kuni 1797. aastani, peale mida ostis mõisa 45000 hõberubla eest Georg Friedrich von Stackelberg. 19. sajandi teises pooles rajati ühekorruseline kivist peahoone, kõrvalhooned, park ja paisjärv. Viimane teadaolev aadlisoost omanik oli Maria von Stackelberg, kellelt mõis 1919. aastal võõrandati. Peale võõrandamist asusid mõisas rahvamaja, kool ja metskonna kontor.

Peahoone ja enamus kõrvalhooneid on ehitatud 1850. aastal. Mõisahoonel on täiskelder, mille üheks osaks on veinikelder. Esimesel korrusel asub üksteist renoveeritud ruumi, olulisemad neist on avar saal, söögituba ja kuus magamistuba. Mõisahoone on osaliselt renoveeritud. Toad on sisustatud ajastule vastava mööbli ja dekoratsioonidega. Kasulikku pinda on hoones kokku 429,9 ruutmeetrit.

Mõisakompleks asub 55 kilomeetrit edela suunas Rakverest, Aravete alevikust 7 kilomeetri kaugusel. Aravete alevikus asuvad keskkool, lasteaed, apteek, kauplus ja ühistransporditeenused. Tallinna kesklinn jääb mõisahoonest tunniajase autosõidu kaugusele.

Allikas: kodustiil.postimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×