Galerii: Rapla avas moodsa kinnisvaraarenduse ajastu väikelinnades

Harold Kiisler 14. mai 2021

14. mai keskpäeval Raplas nurgakivi saanud Mahlamäe arendus tähistab uut ajastut Eesti kinnisvaraturul, mil kaasaegne kinnisvaraarendus jõuab suurlinnadest kaugemale.

“Mahlamäe arendusest Raplas saab esimene samm pikal teel, sest nõudlus kaasaegsete kodude järele kasvab Tallinna-lähedastes linnades kiiresti,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Kaasaegsed töötamisviisid, hea elukeskkond ja kiire ronigühendus nihutavad Põhja-Eesti väikelinnu Tallinnale järjest lähemale.”

Kuigi uues, A-energiaklassiga Mahlamäe Kodu arenduses ületab korterite ruutmeetrihind Rapla senist hinnataset enam kui kahekordselt, osteti suur hulk kortereid juba esimesel müüginädalal. “Paljud neist on nooremad inimesed, kes veel lähiminevikus olnuks tüüpilised väikelinnast lahkujad,” rõhutas Saksing. “See on suurepärane eeskuju väikelinnadele, kuidas hea elukeskkond ja head ühendused suudavad hoida inimesi kohapeal.”

Mivo Ehitus OÜ projektijuht Rain Allikmäe kinnitusel sobitas arhitektuuribüroo Ansambel hoone hästi väikelinna miljöösse. “Väliselt liigendatud maja mõjub oma ümbruses koduse ja mõõdukana, välisviimistluses kasutame naturaalseid materjale,” rõhutas ta. “Projekt on hästi läbi mõeldud ja elanikud ei pea liginullenergia-majas elades enda harjumusi kuidagi muutma,” rõhutas Aava.

A-energiaklassiga maja iseloomustavad suured üldalad ja säästlikud lahendused. Päikesepaneelid, vesipõrandaküte ja soojatagastusega ventilatsioon tagavad väga madalad kommunaalkulud. Kolmel alumisel korrusel paiknevad 1-3 toalised korterid, neljandal korrusel ka neljatoalised katuseterrassi ja saunaga korterid.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×