Haiglahooned on endistviisi kosilase ootel

LVM Kinnisvara 30. jaan. 2015

Pärnu ranna rajoonis tühjalt seisvate haiglahoonete vastu on huvi tuntud, ent uut omanikku ei ole psühhiaatriakliiniku ja psühhiaatria päevakeskuse majad veel leidnud.

Sääse 3 asuv kliinikuhoone ja Roosi 3 aadressiga päevakeskus jäid tühjaks tunamullu, kui psühhiaatriakliinik ja päevakeskus ning naha- ja suguhaiguste osakond kolisid Ristikusse Pärnu haigla uude korpusesse. Mõlemad kinnistud läksid müüki.

Pärnu haigla juhatuse liige Karl Kukk ei salga, et võõrandamisprotsessi alustades lootis haigla, et müügiperiood kujuneb lühemaks.

“Arvestades Pärnu kinnisvaraturu olukorda, andsime ka tookord endale selgelt aru, et müügiperiood võib kujuneda pikemaks,“ rääkis Kukk. „Nii-öelda kiirmüük eeldaks kinnisvara hinna langetamist oluliselt alla turu taseme, mis pole majanduslikult mõistlik, eriti võttes arvesse haigla stabiilset finantsseisundit. Praegune ostuhuvi ja tehtud pakkumised on seda arusaama kinnitanud.”

Kukk ütles, et hooned on korralikult konserveeritud, nende olukord püsib stabiilsena ja ehitusliku väärtuse langemist ei ole seega karta.

Roosi-Pärna ristmikul 1434-ruutmeetrisel krundil paikneva 574ruutmeetrise päevakeskuse hoone eest küsitakse praegu 250 000 eurot.

Kinnistu müügiga tegeleva LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu sõnade järgi on päevakeskuse vastu huvi tundnud kümme huvilist.

Atraktiivne hind, ranna piirkonna keskmisest suurem kinnistu ja hoonestusmaht loovad Saksingu hinnangul head eeldused Pärnu hinnatuimas linnaosas arendusideede realiseerimiseks.

“Võimalikud ostjad on kaalunud sinna hotelli, vanadekodu, kortermaja või üürikorterite rajamist. Oleme võimalikele ostjatele teinud mitu turuhinnast madalamat pakkumist. Läbirääkimised käivad kahe potentsiaalse ostjaga,” teavitas Saksing.

Loe edasi parnupostimees.ee

LVM Kinnisvara: Roosi 3, Pärnu

Endisesse päevakeskusesse on võimalikud ostjad kaalunud hotelli, vanadekodu, kortermaja või üürikorterite rajamist. Foto: Ants Liigus

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×