Hinnad kerkivad. Uut vara vähe!

LVM Kinnisvara 9. veebr. 2018

Saaremaa kinnisvaraturul oli 2017 kasvu aasta. Aastases võrdluses kasvas kinnisvaraturu rahaline maht 9,89 protsenti, võrreldes eelmise aastaga tõusis ka tehingute arv 15,49 protsenti.

Saaremaa kinnisvaraturg kasvas võrdluses kogu Eesti kinnisvaraturust kiiremini nii tehingute arvult kui ka rahalises mahus võrrelduna. Kuressaare kinnisvaraturg kasvas rahalises mahus 14,7 protsenti, tehingute arv kasvas tagasihoidlikumalt ehk 6,3 protsenti. Vara liikide võrdluses kasvas korteriturg 13 protsenti ja sama määra võrra langes eramuturg.

Viimase aasta pakkumiste arv on püsinud stabiilne, küll on pakkumiste arv jaotunud tänaseks erinevate kinnisvaraportaalide ja kinnisvarafirmade kodulehtede vahel ehk tavapärasest rohkem tuleb aega kulutada pakkumiste leidmiseks.

Aktiivselt kasvavale turule iseloomulikult on Saaremaa kinnisvaraturule lisandunud ja lisandumas uusi kinnisvaraarendusprojekte. Kõige enam on projekte lisandunud korteriturule, mis on tänaseks pakkumas ostjatele valikuvõimalusi erinevate hinnatasemete ja asukohtade poolest. Samuti on lisandumas elamuarendusi. Kinnisvaraarendustegevus piirdub siiski suures osas Kuressaare linna ja selle vahetu lähiümbrusega.

Ärikinnisvaraturu maht Saaremaal on tagasihoidliku ja stabiilse kasvuga, moodustades kogu kinnisvaraturust ligilähedaselt 5 protsenti. Eelmisel aastal sõlmiti kaks suuremat tehingut, mis moodustasid enam kui poole kogu ärikinnisvara tehingute mahust Saaremaal.

Ingmar Saksing,
LVM Kinnisvara juhatuse liige

Loe edasi saartehaal.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×