Hinnad langevad, ostuhuvi tõuseb

Ingmar Saksing 1. veebr. 2008

Uute elamispindade turul võivad kliendid jaanuari seisuga valida üle 20 elamuarendusprojekti ja ligi 30 korterelamuarenduse projekti vahel Pärnus ja Pärnu maakonnas. Valdavalt on elamuarendusprojektide puhul tegemist Pärnu maakonnas asuvate elamupiirkondadega ja korterelamuarenduse projektide puhul enamasti Pärnu linnas asuvate korterelamutega.

Jaanuari lõpu seisuga on müügis ligi 200 uuselamut. Lisanduvad juba soetatud uuselamud, mis on uuesti turul – neid on pakkuda enam kui 100. Seega on ostjal valida vähemalt 300 uuselamu seast. Korterelamute puhul on valik Pärnus veelgi suurem.

Jaanuari lõpu seisuga on müügiks pakkuda ligi 500 uut korterit, millele lisanduvad omakorda järelturul pakutavad 200 uut korterit. Pärnus ja Pärnu maakonnas on pakkuda uusi elamispindasid ligi 1000. Sellele numbrile lisanduvad arenduspiirkonnad, kus müügiks on vaid hoonestamata kinnistud. Hinnanguliselt läheneb selliste pakkumiste arv samuti tuhandele.

Osa müüjaid usub, et hinda ei ole vaja langetada ja tehinguni jõutakse ka eelmisel aastal kujunenud hinnatasemelt, lihtsalt müük võtab rohkem aega. Igapäevane praktika aga näitab, et hinna langetamine on ostjates huvi tekitamiseks hädavajalik.

Hinnalangused, mis huvi tekitavad, peavad olema praegu 15-30 protsendi vahemikus. Kui veel eelmisel aastal oli uue korteri ruutmeetri eest küsitav hind 28 000, siis nüüd on see 21 000 krooni ruutmeetri eest. Uue maja omanikuks võib aga saada vähem kui kahe miljoniga.

Eelmise aasta lõpule iseloomulik vaikus on asendunud aasta alguses uute hindade puhul ostjate suurenenud huviga.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×