Huvi kinnisvara vastu on inflatsiooni kartuses tõusnud

Harold Kiisler 1. märts 2021

Kinnisvaraettevõtjad tunnistavad, et kartsid koroonakriisi algul ka kinnisvarakriisi, kuid huvi kinnisvara vastu on hoopis tõusnud, sest kardetakse inflatsiooni.

Sombusel talvepäeval pandi Pärnus nurgakivi kuue korteriga villale. Asukoha ja projekti tõttu on korterite ruutmeetri hind 4000 eurot. Enamikul meist tuleb töötada mitu kuud, et ühe ruutmeetri raha kokku saada. Aga arendajatel pole põhjust karta, et siinmail ennenägematu hinna tõttu korterid müümata jäävad, osa neist on juba broneeritud.

Pärnus müüdi eelmisel aastal rohkem uusi kortereid kui kunagi varem. Raha pole ilmast otsas ja kardetud kriisist pole juttugi.

“Kinnisvaraturg on vaatamata meie ennustustele tegelikult olnud alates eelmisest kevadest väga aktiivne. Me tõepoolerst eksisime, kui arvasime, et kogu see protsess saab olema sarnane 10–15 aasta tagusele perioodile. Teisest küljest mure raha väärtuse pärast ja tervise teemaga seonduv näitab ilmekalt, et soovitakse elada rohkem eraldi, rohkem kodusemalt,” lausus LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Paljud leiavad, et soov Pärnusse elamist soetada on kasvanud ka sellega seoses, et Rail Balticu tulek on nüüd kindlalt otsustatud. Seda märkis ka Pärnu linnavolikogu esimees Andrei Korobeinik.

Allikas: ERR

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×