Ida-Virumaa eluasemeturg vedeleb maas

LVM Kinnisvara 16. okt. 2023

Pakkumisest üle ajav piirkonna kinnisvaraturg on totralt puntras: idanaabri kodakondsete käes vedeleb piltlikult üüratuid hektareid kinnisvara, mis tühjalt tukkudes vaid süvendab sealset trööstitust. Siin jagub tööd jõustruktuuridele ja seadusandjale.


Kuidas analüüsite elukondliku kinnisvara turgu Ida-Virumaal? Millised on sealsed perspektiivid (uusarendus, järelturg), kus (asukoht, tegevusvaldkond) on seal potentsiaali?

LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing: “Kõige otsesemalt annab LVM hinnangu praegusele elukondliku kinnisvara turule Ida-Virumaal seeläbi, et me lihtsalt ei tegutse selles regioonis. Meie vaates ei ole hetkel tegemist tavapäraselt toimiva turuga ning ei ole selget arusaama, kas regioonis see turg ettenähtavas perspektiivis (ehk ca 3-5 aastat) tekib. Tänane reaalsus on see, et tuhanded korterid Ida-Virumaal on aastatega kokku ostetud Venemaa kodanike poolt või paljuski need lihtsalt seisavad tühjalt. Olukorras, kus piir on sisuliselt kinni, need varaomanikud ei saa ja tihti ka isegi ei taha enam oma varaga midagi teha. Ostetud on need väga odavalt, ühistutele kõrvalkulusid makstakse nagu juhtub (riikidevahelised pangaarveldused on ju praktiliselt lõppenud või väga suurte takistustega).

Piirkonna viimase aja kinnisvaraturu ebanormaalsust väljendab ju kasvõi see väike detail, et kortereid müüakse nii, et kuulutuse juures on vaid maja välisfoto, seegi Google street view’st. Kas tavapäraselt ostja ostaks selliselt väljapakutud korteri? Nii ostjad, müüjad kui maaklerid helistavad vene numbritelt. Reguleeritud kinnisvaraturust rääkida pole väga põhjust, pigemini on siin tööpõld Eesti jõustruktuuridele ja seadusandjale.

Lühidalt öeldes täna Ida-Virus mingit atraktiivsust ei näe – tegu on piirkonnaga, kus on väga madal mediaanhinnatase ning absoluutne määramatus arengusuundades.”

Allikas: Kinnisvarauudised.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×