Jõeäärsetesse arendustesse mahuks sadu peresid

Harold Kiisler 3. okt. 2022

Pärnu lähedal asuvate jõgede ääres on arendamisel omajagu elurajoone. Ostjaid leidub nii pärnakate kui tallinlaste seas.

Pärnu lähedal asuvate jõgede ääres, alustades Sindist ja lõpetades Audruga, arendatakse omajagu elurajoone. Nende lõplikul valmimisel võiks vooluveeäärsetes kodudes end sisse seada sajad pered ja tuhanded inimesed.

Maakler Ingmar Saksing arvab, et ega neid õigupoolest nii palju olegi. Muidugi rohkem kümne aasta tagusega võrreldes, kuid jõgede äärde on siiski pidevalt ehitatud: soovijaid ju leidub. Asjakohase tarkuseterana toob Saksing välja, et arendustesse maatüki ostjad peaksid arvestama, milline see tulevikus välja näha võiks: kas ja millised tingimused on ehitamisele seatud ning kui suur on potentsiaal, et arendus näiteks kümne aasta pärast reklaampiltidel näidatud mahus ka valmib.

Supluse, Sindi

Üsna Matsi elamurajooni vastas teisel pool jõge on loomisel Supluse elurajoon. Selle rajooni esimestel klientidel oli võimalus kaasa lüüa kogukonnapõhise arenduse projektis. Nimelt sai hulk ostjaid osta krundi soodsamalt, astudes ühtlasi liikmeks mittetulundusühingus, mis teed ja tänavad ise välja ehitab.

Supluse arenduse hinnad jäävad praegu vahemikku 36 000 – 78 000 eurot krundi eest ja suur osa kinnistuid on juba omaniku leidnud. Kogukonnaarendusega liitumise võimaluse aeg on möödas ja nüüd saab osta vaid n-ö tavalist ehk “kõik kommunikatsioonid hinnas” maatükki.

Sinnasamasse peaksid tulevikus kerkima nii kortermajad kui ridaelamud.

Arenduse taga on Pärnus hästi tuntud kalaettevõtte Logi-F juhid Uve Seero ja Olgert Margus osaühingu Ringi Invest vahendusel.

Vaata Supluse elamurajooni veebilehte

Allikas: Pärnu Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×