Juuli on Pärnu üüriturul kõige kuumem

LVM Kinnisvara 16. apr. 2015

Neil, kes kavatsevad Pärnus suvepuhkust veeta, on viimane aeg öömaja peale mõelda, sest maikuus on juba suurem osa üürikortereid broneeritud.
LVM Kinnisvara maakleri Ingmar Saksingu sõnade kohaselt on kinnisvarafirmad huvitatud pikematest üüriperioodidest ja päeva kaupa majutamine jääb ikkagi kohalike majutusettevõtete õlgadele.

Kui ilmad lähevad soojaks, on kogu suve hõlmavad üürikokkulepped tavaliselt juba sõlmitud: LVMi kaudu on sõlminud seni pikki kokkuleppeid ainult Eesti kliendid, põhiliselt Tallinnast ja Tartust. Kui võrrelda varasemate aastatega, on soomlased hakanud eelistama lühemaid puhkuseperioode – Pärnusse soovitakse tulla nädalaks või nädalavahetuseks. Idanaabrite huvi üürituru vastu on vähenenud.

Kõige kuumem kuu Pärnu üüriturul on juuli. Näiteks on uues kortermajas asuva rõduga mitmetoalise korteri kuurent 1500 eurot. See hind sisaldab kõiki kõrvalkulusid. Terveks suveks võib sellise korteri välja rentida 3500 euroga.

Saksingu hinnangul on valdav osa Pärnu üürikorteritest ostetudki väljaüürimise eesmärgil – kas ainult suvel või siis hooajaliselt eri hindadega. Omanikud sageli ise Pärnus ei ela.

Loe edasi parnupostimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×