Kaks meie tehtud kortermaja said parimate hulka

Andres Sutt 5. dets. 2007

SELGUNUD ON PARIMAD. Sellise pealkirjaga ilmus ajakirja RUUM number oktoobris, mis hindas muuhulgas kõiki Eestis 2006 aastal kasutusload saanuid kortermaju ja valis nende seast välja 10 parimat.  Nendest kaks elamut on Pärnus ja – tähelepanu,tähelepanu- mõlema tellijaks oli LVM!! Lehe tn 1 asuv funkstiilis kortermaja, mille arhitektiks oli Tanel Tuhal, sai lausa teise koha. Tanel muide projekteeris ka kõrvalasuva vanas võtmes korterelamu, mis valmis 2007 aastal. Ja kuigi stiililt kui Koit ja Hämarik, moodustavad koos ilusa ansambli. Mõlemad majad ehitas YIT. Tänud kõigile.  

Teine finaali jõudnud töö asub aadressil Väike-Kuke 8d. Arhitektiks on Hardi Lehemaa, kes on väga hea käega ja eriti hästi tuleb tal välja funk. Ehitaja oli Ardis Ehitus, kellega see oli meil esimene koostöö ja sujus hästi.

Kokku hinnati 60 korterelamut ja arv oli nii väike seetõttu, et kui ühes kinnisvara-arenduspiirkonnas olid ühetüüpsed majad, läks hindamisele vaid üks neist. Hindajateks olid kunstiteadlane Mart Kalm, arhitektide liidu esimees, Ülar Mark, disainerite liidu juht Ilona Gurjanova, sisearhitekt ja disainer Jan Graps, RUUM toimetaja Aale Kask ja peatoimetaja Ene Läkk.

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×