Karlova kolmetoaline on Tartu üüriinvestori parim valik

Evelin Pärtna 21. juuni 2021

 

Otsides üüriinvesteeringuks korterit Tallinnast väljaspool, tasub vaadata Tartu kolmetoaliste poole, näitab LVM Kinnisvara analüüs.

“Tartu ja Pärnu üüriturud on väiksemad ja hooajalisemad, aga üürikorter tasub end Tallinna omast mitu aastat rutem,” rõhutas LVM Kinnisvara Tartu osakonna juhataja Philip Saksing. “Oluline on, et ei Pärnu ega Tartu kõige nõutum korter pole kõige tasuvam.”

Nii on Tartu üürituru kõige nõutumad korterid ühe- ja kahetoalised n-ö tudengikorterid. Kõige rutem, 12 aasta ja seitsme kuuga tasub end hoopis kolmetoaline perekorter Karlovas. Keskmiselt tasub Tartu kolmetoaline korter end ära 14 aasta ja seitsme kuuga. Vähem kui 15 aastaga tasuvad end tänastes pakkumishindades veel Annelinna ja Ülejõe ühetoalised ning Ülejõe kahetoalised.

Pärnu üürituru suur hooajalisus moonutab statistikat, kuid Saksingu kinnitusel võib head ostu- ja üürihinna suhet leida ka Pärnu kolmetoalistest korteritest, mis asuvad südalinnast ja rannarajoonist pisut eemal.

Kuigi mõlemas linnas on piirkondi, kus statistiliselt jääb tasuvusaeg isegi alla 10 aasta, soovitab Saksing üürikorterit otsida tugeva nõudlusega piirkonnast. „Narvas ja Jõhvis näeme statistiliselt isegi vähem kui kümneaastaseid tasuvusaegu, aga väikesel turul muutub juhuse roll liiga suureks. Tühjalt seisev korter kulutab palju raha.“

II pensionisamba raha mõjutab juba kinnisvaraturgu ning Saksingu hinnangul proovivad üüriinvestorina kätt ka paljud, kel pole selleks vajalikku ettevalmistust või riskitaluvust. “Pealtnäha väga lihtne investeering: üürnik katab laenumakse ja midagi jääb ülegi,” märkis Saksing. “Kuni üürisuhe on stabiilne, üürnik korralik ja ootamatusi ei juhtu, ongi kõik ilus. Kui üürisuhtes läheb aga vaja advokaati või kohtutäiturit, majaseinast leitakse vamm või juhtub õnnetus, võib kogu investeeringust saada kiiresti raske koorem.”

LVM Kinnisvara üüriinvesteeringute analüüsi on kaasatud kuni 100 000euroste järelturukorterite müügipakkumised ja järelturukorterite üüripakkumised.

Allikas

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×