Kas kaugtöö raputab büroopindade turgu?

Anette Välja 15. sept. 2020

LVM kinnisvarabüroos vaadati kohe eriolukorra alguses uuesti läbi ligikaudu pool senistest kokkulepetest. Eelkõige vajasid lahendust turismindusega seotud ettevõtted, mõni hotell, mis üürib omale pinda, ja toitlustajad.

Kokkuleppeid tehti nii üüri vähendamise kui ka maksepuhkuse kohta. Vastukaaluks pikendati maksepuhkusega lepinguid selle aja võtta, mil üüri ei makstud. “Arusaadav, et kui äri ei saa seal ajada, siis ei ole ka raha üüri maksta,” sõnas LVMi juhatuse liige Ingmar Saksing, kelle tööpiirkond on Pärnumaa.

Saksingu sõnutsi ei sõlmitud kokkuleppeid tasuta pindade andmise kohta ja neid ei olegi võimalik teha. Osa lepinguid tuli enne tähtaega lõpetada, kuid neid oli vähe. Lepingud jäid eriolukorra järel samaks, ent ettevõtted soovivad leida väiksemaid pindu.

“Keerulised ajad pakuvad uusi võimalusi. Praegu on valikus üüripindu, mida ei oleks osanud turule oodatagi,” lausus Saksing. Büroopindade pakkumisega on tema hinnangul kiiresti nõudlusele reageeritud ning äridki vaatavad üle oma vajadused ja pindade suuruse.

Ühtegi lepingut pole LVMi siinsetest ettevõtetest kliendid siiski lõpetanud. Nii ei ole turule massiliselt tühje kontoripindugi juurde tulnud. “Pigem on toimunud loomulik liikumine: kes lõpetab, kes alustab. Ei saa öelda, et uut ruumi ei leia ja mingid pinnad jääksid tühjaks,” ütles Saksing.

Hinnadki on koroona järel samaks jäänud. Saksingu jutu kohaselt leidub majandussektoreid, millel endiselt läheb väga hästi, ja praegu ei ole hinnamuutust oodata.

Allikas: parnu.postimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×