Kas omanäoline kinnisvara on omanikule õnn või õnnetus?

LVM Kinnisvara 17. mai 2015

Omanäoline kinnisvara on standardlahendustest odavam ja selle müük võib aega võtta.

Erilahendusega kinnisvara hind on järelturul 90% juhtudel standardlahendusest vähemalt kolmandiku võrra madalam, tõdes LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. Praegu müügis olev legendaarne Audru püramiidmaja on siin ilmekas näide. 127 m2 püramiidmaja eest küsitakse 74 600 eurot, aga tavamaja hind oleks Saksingu sõnul 100 000 .. 120 000 eurot.

Erilahendusega maja on tavaliselt kallim ehitada, sest valmis väljatöötatud ja proovitud lahendusi ei ole ning peale selle tuleb soetajal arvestada eritellimustega kaasnevate suurmate sisustuskuludega.

Objekti müügi puhul tuleb arvestada, et omaniku jaoks kõrge väärtusega eriline ei pruugi ostja silmis sugugi samaväärset vastukaja leida. Näiteks püramiidmajas peaks olema harmooniline energiaväli, mis mõjutab ning korrastab inimese tundeid ja mõtteid. Seda oskab hinnata ainult sarnase mõttelaadiga ostja.

Laenu on keeruline saada

Saksingu sõnul võib erilahendusega kinnisvara ostuks olla keerulisem pangast laenu saada, sest kuna objektid on ainulaadsed, on hindajal keeruline leida piirkonnas sarnaseid võrreldavaid objekte.

Loe edasi arileht.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×