Kas pildil on puit- või kivimaja?

LVM Kinnisvara 2. nov. 2014

See on üle krohvitud palkmaja Esplanaadi 5, mille renoveeris tervikuna Tallinna lähedal tegutsev ettevõtja. Pärnus Esplanaadi tänaval asuva ajaloolise hoone korterite siseviimistlusel tuli appi LVM Kinnisvara, tellides sisearhitekt Tiiu Truusilt sisekujunduse. Hoone on ehitatud 20. sajandi esimesel poolel.

Müügil on ajaloolise hõnguga korter, kus on alles jäetud autentsed laudpõrandad. Uksi ja aknaid ümbritsevad ajastule omased laiad liistud. Köögis on säilitatud töökorras puuküttega pliit. Ruumikas elutoas troonib massiivne ahi, veranda on soojustatud ja kohandatud luksuslikuks magamistoaks. Peale puukütte võib kasutada elekterkütet.

LVMi kinnisvaramaakler Ingmar Saksing võrdles kinnisvarahuviliste eelistusi autoostjate omaga: kui paljudele meeldivad uued autod, siis nende kõrval on alati uunikumide austajaid. On neid, kelle silmis ehitise väärtus on seotud energiamärgise ja laitmatu maalritööga, aga ka neid, kes naudivad kriiksuga treppe ja ahjusoojust.

Mis puudutab puidust eluhooneid, siis tegeleb LVM korterituru tarvis nii ajalooliste puithoonete renoveerimise kui vanamoeliste puitvoodriga majade ehitusega. Selliseid uusehitisi nimetavad maaklerid piparkoogimajadeks. Niisugused ilusa fassaadiga kaunitarid asuvad näiteks aadressidel Pärna 1a, Papli 15, Lehe 1, Aisa 2 ja Tammsaare pst 9. Paraku pole need klassikalises tähenduses puithooned: hooned on kivist, üksnes vooder on puidust.

Artikkel ilmus ajalehes Pärnu Postimees.

image
Restaureeritud Esplanaadi 5 asuv eluhoone. Foto: LVM

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×