Kes ostab sajad valmivad korterid?

LVM Kinnisvara 9. mai 2018

Nii palju uusi eluruume kui mullu valmis viimati kümme aastat tagasi kinnisvarabuumi ajal. Uusarendused näevad Pärnusse ja linna lähiümbrusse ette veel suuremal hulgal kortereid ja eramuid ning nii mõnigi neist valmib peagi. Kas kõigile leidub tahtjaid, kui rahvaarv samal ajal langeb?

Hoolimata silmapaistvalt tõusnud ehitusaktiivsusest ei näe LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing kinnisvaraturul buumi. “Buum on ehitajate eelarvetes. Ostjad küll ei ole pead kaotanud,” sõnas ta, lisades, et langetatakse tarku otsusi.

Valminud korterite suhtes on Saksing kindel, et kõik õnnestub müüa. Küsimus on, millal, kellele ja mis hinnaga. Uusarenduste puhul tema jutu järgi ei hakatagi enamasti kõiki maju korraga ehitama. “Eelmisest olukorrast on nii palju õpitud, et ei ehitata kortereid valmis ostjat ootama, vaid kaupa pakutakse ikkagi vastavalt nõudlusele,” sõnas ta.

Kust ostja tuleb? “Ta tuleb vanast majast,” vastas Saksing. Tema väitel eelistab ostja praegu uut kinnisvara, kus elamispind on avaram, parkimine paremini lahendatud ja kõrvalkulud madalamad.

Loe edasi parnupostimees.ee


Tammistes Linnapiiri elurajoonis valmib 23 maja. Foto: LVM Kinnisvara

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×