Kinnisvaraarendaja selgitab, millised korterid on turul magus kaup

LVM Kinnisvara 17. juuni 2024

Täna läheb kinnisvaraturul kõige paremini ostjatele peale remonditud ja korras korterid, rääkis LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing.

Korter, mis on remonditud ja kuhu saab ka kohe sisse kolida, leitakse ja ostetakse turul kiiresti ära, ütles Saksing Äripäeva raadio hommikuprogrammis.

Kinnisvaraturg on pikast ja vinduvast talveunest ärganud ning aktiivsus on ettevõtete jaoks igati terendav. Samas leidis Saksing, et osa projektide hinnad on vaja üle vaadata. “On kas toote, asukoha või siis ka kvaliteediprobleemid,” sõnas ta.

Teisest küljest on turule tulnud lähiajal mitmeid uusi arendusi ning ostjate huvi on kõrgem, kui tänane turutase ootaks. Aasta aktiivseim aeg sügis on alles ees ning Saksing nõustus teiste arendajatega, et sügisel võivad arenduste hinnad veel tõusta.

“Kui tänasele nõudlusele vastav projekt on õigel hinnatasemel, siis ruutmeetrihind võib kõrgem olla, aga see täidab ka ostja vajadust ja ootust,” ütles Saksing.

Ida-Viru kutsub

Ida-Virumaa on maakond, kus praktiliselt uusarendused puuduvad, ent kui leidub ettevõtteid, kes tahaks seda pilti muuta, siis julged otsused võivad tuua väga häid tulemusi, rääkis Saksing.

Tema sõnul on ta ka oma ettevõtte praktikas näinud, et väiksemates kohtades ei ole järelturu korterite hinnatase atraktiivne ega ligilähedanegi uute korteri hindadele.

„Kui seal pakkuda päris uut ja kvaliteetset toodet, siis nõudlust jääb ülegi,“ rääkis Saksing.

Allikas: äripäev.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×