Kinnisvaraeksperdid: meid tabab oodatud hinnalangus ja ainsaks valikuks saab üürikorter

LVM Kinnisvara 7. nov. 2023

Tänane Tallinna korteriturg on aktiivne, aga seda võrreldes järgmise aastaga; korteriturul ostetakse ülemist otsa ja alumist otsa, märgivad Äripäeva uue elukondliku kinnisvara saatesarja „Ruutmeetrite taga“ saates kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark ja LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing.

Eluasemeturg on emotsionaalne, selle käivitavad rida päästikuid – emotsioonid ei kao eluasemeturult kuhugi. „Ühegi korteri või elumaja ost ei käi Exceli järgi – see tunne, kas tekib või ei teki, see ost, kas tehakse või ei tehta,“ sõnab Saksing ja lisab, et kinnisvara teema puudutab absoluutselt kõiki kuulajaid ja lugejaid. „Koduost saabki olla emotsionaalne otsus,“ kinnitab Toompark ja analüüsib eluasemeturu ostuotsuseid viimase paarikümne aasta jooksul.

Mis ootab elukondlikku kinnisvaraturgu ees sügistalvel, kevadel? „Meid tabab oodatud hinnalangus, kindlasti mitte ootamatu hinnalangus,“ vastas Toompark. Saates nii Saksing ja Toompark analüüsivad ja prognoosivad üksikasjalikult eelolevaid sündmusi Eesti eluasemeturul ning toovad esile ühes mõjuteguritega mitu trendi. Saatejuht on Kinnisvarauudised.ee toimetaja Siim Sultson.

Kuula saadet siit
Allikas kinnisvarauudised.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×