Kinnisvaramess Londonis

Andres Sutt 17. märts 2008

Käesoleva aasta kinnisvaramess Londonis toimus 7-9 märtsini Exceli messikeskuses Docklandis. Umbes poole messist võtsid enda alla Suurbritannia pakkumised ja teise poole kinnisvaraarendusprojektid mujal maailmas. Mess on suunatud lõpptarbijale, kas siis endale elamispinda otsivale perele või siis, nagu tundub, peamiselt siiski investorile. Erinevalt Eestist, kus inimesed ostavad valdavalt elamispinda oma esmavajaduste tarvis, on Suurbritannias raha oluliselt rohkem, ning paljud inimesed paigutavad raha kinnisvarasse investeeringu eesmärgil. Nagu meil 2004-2006 aastal. Seal lihtsalt igal aastal.Messil olidki väljas nii kohalikud kinnisvaraarendajad oma pakkumistega kui vahendajad, kes on spetsialiseerunud “välismaale” ja pakuvad investoritele võimalusi investeerida kiiremini kasvavatele välismaa turgudele.

Kui vaadata investeerimise eesmärgil soetatud elamispinna tootlust Suurbritannias, siis tundub see olevat sama, mis meie korteriturul ehk siis 4-5%. Ainult rahaühikud on samade numbrite juures naelades.

Eelmistel messidel (2005, 2006 ja 2007 märtsikuus toimunutel) olid “overseas” kinnisvaradest väga jõuliselt esindatud muuhulgas Bulgaaria (hinnanguliselt kuni kolmandik kõigist välismaa pakkumistest), Horvaatia, Sloveenia, Poola, Tšehhi, Eesti ja siit enim just Pärnu. Sellel aastal oli olukord teine, Bulgaariat pakuti vaid mõnes boksis, Eesti polnud enam üldse popp. Raskuskese investeerimiseks kinnisvarasse tundus sellel aastal olevat suundunud Araabia poolsaarele. Endiselt pakuti aktiivselt kinnisvara Egiptuses, Küprosel, USA-s, Austraalias. Ja kuigi kinnisvaraturu jahtumine oli tuntav ka Londonis, tõid “overseas” analüütikud välja mitmeid maid, kuhu sellel aastal tasub investeerida ja kus on oodata head tootlust. Need on Uruguay ja Argentiina, Kanada, Kasahstan, Poola, Ukraina, Araabia jm. Aga ka mitte igal pool, vaid teatud linnad ja piirkonnad neis maades.

 Praegu on ka Eestis õige aeg investeerida. Nii et andke minna!

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×