Kinnisvaraostja eelistab Tallinna ümbrust

LVM Kinnisvara 5. jaan. 2019

See aasta toob Eesti kinnisvaraturule pisut jahutust – hinnad stabiliseeruvad ja ehitusmaht väheneb, ennustavad maaklerid. Turg on äraootaval seisukohal ning ebakindlad arendajad ei torma ummisjalu igale vabale krundile ehitama.

Kinnisvaraturg areneb käsikäes muu majanduse ja palgakasvuga. Muutused kinnisvaraturul algavad üldiselt Tallinnast ning laienevad siis Harjumaale, Tartusse ja Pärnusse, alles seejärel jõuavad need ülejäänud Eestisse.

Ehitatakse vähem

Kuna ehitusturg pigem aeglustub, ei jaksa ega julge igaüks uut kinnisvara arendama hakata. Ebakindlalt tunnevadki end eelkõige arendajad, sest ehitamine on kallinenud kiiremini kui korterid, soosides etapiviisilist arendamist ning suurema omakapitaliga arendajat. LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu sõnul võib täheldada konkurentsi tihenemist ehituses. Paremini läheb neil, kellel on vaba raha.

Pealinnas spurt läbi

Tallinn ja Harjumaa veavad kinnisvarahinna ja -tehingute arvu ülespoole, sest siin tehakse peaaegu pool Eesti kinnisvaratehingutest ja makstakse ligi 70 protsenti tehingute rahalisest mahust, rääkis Saksing. Tänavu ootab ta Tallinnas tehingute vähenemist nii äri- kui ka elukondliku kinnisvara turul. Viimaste aastate kiire kasv on nüüd läbi, aeglustub turg ja alaneb statistiline hind.

Loe edasi Tallinna, Tartu ja Pärnu kinnisvaraturust 2019 postimees.ee


LVM Kinnisvara: Tallinn

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×