Kinnisvaraturu langus võib süveneda, kuid suurem langus on möödas

LVM Kinnisvara 29. mai 2023

Kinnisvarasuvi tuleb üsna rahulik – juunis-juulis kogevad kinnisvaraarendajad ja -maaklerid taaskordselt likviiduse halvenemist. Aga mis edasi ja mida tahetakse?

Kas kinnisvaraturg lohiseb allamäge? Mis ootab elukondlikku kinnisvaraturgu (järelturg, uusarendus) ees käesoleva aasta lõpuni?

LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing: Kinnisvaraturg on kevad-suviselt aktiivne. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on tehingute arv väiksem, keskmine tehinguhind aga üldiselt kõrgem. Eelmise aasta sügisest kuni käesoleva aasta esimeste kuudeni kestnud ootus asendus märtsis kevadise aktiivsusega, aprilli numbrite kõrval tulevad mai tehingute arv ning maht taaskord kõrgemad.

Mis ootab elukondlikku kinnisvaraturgu ees käesoleva aasta lõpuni? Järelturu ja uusarenduste hindade vahe kasvab lisanduvate uusarenduste pakkumise tõttu. Viimaste perioodide lõikes oli valmis elamispindade valikus peamiselt vaid järelturu pakkumised, lisandusid ka mõningased teise ringi uusarenduste pakkumised. Selline valik ei jätnud koheselt elamispinda vajavatele ostjatele valikuid. Täna valmivate uute kodude suurem valik võimaldab ostjal eelistada uut kodu. Käesoleval ja järgmisel aastal saavad suurema ostjate tähelepanu tänasesse keskkonda sobivad uued atraktiivse hinnatasemega, laitmatu kvaliteediga või unikaalse asukohaga uusarendused. Kõik keskmine jääb kinnisvara hinnatõusu ootama.

Allikas: Kinnisvarauudised

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×