Kodumüügi edasilükkamine võib maksta perele kümneid tuhandeid

Harold Kiisler 17. apr. 2020

Kinnisvaramüügi edasilükkamine võib paljudele peredele maksta kümneid tuhandeid eurosid, hoiatab LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

“Asi on väga lihtne: aprillis maksab su kodu vähem kui märtsis, aga rohkem kui mais,” rõhutas Saksing. “Igasugused vihjed endise olukorra peatsele taastumisele tähendavad vaid tarbija eksitamist soovmõtlemisega.”

Saksingu kinnitusel võib olukord laheneda kiirelt, aga praeguste prognooside järgi pole see kuigi tõenäoline. “Pandeemia levik näitab õhkõrnu leevenemise märke, aga üleilmne majandus-rahanduskriis võtab alles esimesi samme,” selgitas Saksing. “Järjest rohkem prognoose soovitab valmistuda pigem pikaks ja raskeks taastumiseks. See tähendaks madalaid või väga madalaid kinnisvarahindu lähiaastateks.”

Kinnisvaraomanikule soovitab Saksing teha seda, mida ta teinuks muidu. “Täna müüa on kasulikum kui homme,” selgitas ta. “Kui täna veel väikese hinnalanguse tõttu jäetakse vajalik tehing, näiteks perele suurema kodu hankimine, tegemata, võib hindade edasine langus jätta inimese aastateks sundseisu, eriti kui mängus on laenuraha.”

Allikas: Kodugeenius

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×