Koduomanike raske aeg saabub sügisel

Harold Kiisler 30. apr. 2020

Kinnisvaraturul saabub tõeliselt keeruline aeg sügistalvel, mil hakkavad lõppema inimeste maksepuhkused, prognoosib LVM Kinnisvara.

“Tänaseks on selge, et see kriis pole lühiajaline,” rõhutas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Paljude inimeste sissetulekud ei taastu, aga laenu maksmise kohustus küll.”

Kodulaenude maksepuhkused ulatuvad enamasti kuuest 12 kuuni, mistõttu hakkavad sundolukorda sattunute kodud ilmselt müüki tulema sügisel ja talvel. “Paljudele inimestele ei erine eriolukorra järgne aeg kahjuks tänasest,” tõdes Saksing. “Meelelahutuse, turismi, majutuse valdkonna inimeste jaoks kestab kriis terve suve, ja siis tuleb peale iga-aastane madalhooaeg.”

Praegu pole müüjad Saksingu sõnul veel valmis olnud hindu oluliselt langetama, ent ostjad pole nõus enam senise hinnaga ostma. “Seetõttu on tehingute arv kõvasti vähenenud, millele järgneb ikkagi hinnalangus,” selgitas ta. “Arendajaist ei taha keegi olla esimene, kes lumepalli veerema lükkab. Ilmselt pakutakse esialgu uue korteriga kaasa tasuta asju nagu parkimiskoht, panipaik või köögimööbel, aga ostja paneb liikuma ikkagi madalam hind.”

Allikas: Kodustiil

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×