Korterituru hinnalangus algas Mustamäel

Harold Kiisler 3. apr. 2020

 

Tallinnas alustasid korterimüüjad hindade kärpimist, Mustamäel on müüjad kuu aja jooksul langetanud hinda pea igas neljandas müügipakkumises, näitab LVM Kinnisvara korterituru analüüs.

Viimase kuu aja jooksul on hind langenud igas kuuendas Tallinna korterimüügikuulutuses. “Mustamäel on selle ajaga odavnenud 22% aktiivses müügis olnud korteritest,” rõhutas LVM Kinnisvara juhataja Ingmar Saksing. “Ka Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas langevad pakkumishinnad, paremini peavad praegu vastu Kesklinna ja Kristiine korterid.”

Terve märtsi müügis olnud korterite pakkumishindu on selle aja jooksul kärbitud keskmiselt 1630 euro võrra. “Mustamäel on hinnakärped kõige sagedasemad, aga mitte kõige suuremad,” selgitas Saksing. “Tüüpiline kesklinna korter, mis on terve märtsikuu müügis olnud, on odavnenud ligi 3000 euro võrra, Mustamäel vaid 875 euro võrra.”

Saksingu kinnitusel kasvab hinnasurve lähiajal veelgi, sest üha enam omanikke paneb väljaüürimiseks soetatud kodusid müüki.

Eesti suurimate kinnisvarabüroode hulka kuuluv LVM tegutseb Eestis varsti juba 30 aastat. LVM Kinnisvara teenindab kliente lisaks Tallinnale ka Pärnu, Tartu ja Kuressaare esindustes.
Analüüsi on kaasatud üle 1300 Tallinna korteri müügipakkumise, mis olid aktiivsed terve märtsikuu jooksul.

LVM: hinnalangus Mustamäel
Infogram

Allikas: Äripäev

Vaata LVM Kinnisvara pakkumisi: www.lvm.ee/objektid

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×