Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti

Anette Välja 4. mai 2020

Koroonakriis võib tuua kaasa maamajade võidukäigu kinnisvaraturul, muidugi kui ostjal raha on, sest panga jaoks pole sageli kehvas seisus maamaja ahvatlev tagatis, kuna sellest ei saa vajadusel kiiresti lahti.

Maakleritöö kriisi lõppu ei oota

Pärnumaal tegutsev maakler Sirje Savvest rääkis, et tööd saavad maaklerid ikka teha. On peresid, kes hoiavad objekti vaadates distantsi või lähevad sootuks kodust ära. Samuti on kasutusel abivahendid, nagu maskid ja kindad. “Eakamate juurde oleme küll käigud peatanud,” lausus ta.

On siiski neidki, kes ei soovi, et praegu ostuhuvilised uudistama tuleksid. Tihti on aga maamajaga lugu seesugune, et keegi selles sees enam ei elagi. Siis saavad kliendid vabamalt toimetada.

Lisaks huvilistele tuleb müügipakkumisi juurde ning kinnisvaraportaalidestki paistab, et kriisi ajal vaadatakse neid topelt rohkem, näiteks kui enne oli nädalas sada vaatamist, siis nüüd on kakssada.

Odav maja ei ole elamiskõlblik

Elamiskõlbliku maamaja võib kätte saada 50 000-60 000 euro eest, aga nagu öeldud, pole pangad maamajade ostjatele agarad laenu andma. “On üks Pärnu linna südamest 15 km kaugusel kivimaja ja inimesed on sügisest saadik ootel, et saaks laenu ja ära osta,” ütles maakler. Tõesti, maal saab praegu vähemalt ringigi käia, aga korteris võib päris hull olla.

Allikas: postimees.ee

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×