Kunagise masinatehase alal algas elurajooni ehitus

LVM Kinnisvara 15. veebr. 2024

Omaaegse Pärnu masinatehase kinnistul Rääma 7 on Nordecon alustanud tehase ühe võtmeisiku Martin Seileri järgi nimetatud elamukvartali ehitustöödega.

Pärnu südamesse, vahetult jõe kaldale kerkib kõigepealt kvartali esimesed kaks hoonet. Need moodustavad osa kümne moodsa korterelamuga tervikust. Esimese etapi korterid valmivad järgmise aasta kevadeks.
LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing märkis, et Seileri on Pärnu linna siluetti muutev kvartal, mis valmib koos uue sillaga. Ta mainis sedagi, et kliendid on arenduse väga soojalt vastu võtnud. See teda ei üllata.

Nordeconi kinnisvaraarenduse juhi Katrina Šokmani sõnutsi on üle 70 protsendi esimese etapina valmivatest kahe maja korteritest koostöös LVMiga juba müüdud. “Teise etapi broneeringutega alustame ilmselt lähikuudel,” lisas ta.

Kohalikult kogukonnalt palub ehituse peatöövõtja Nordecon aga kannatlikku meelt ja mõistvat suhtumist, kuna iga ehitus toob ümbrusesse kaasa ebamugavusi müra või õhus lenduva tolmu tõttu. “Anname endast parima, et neid kõigile nõuetele vastavalt võimalikult hästi ohjata,” lausus Šokman.

Samuti sõidab kaevetööde ajal piirkonnas palju veoautosid, mistõttu liiklejail palutakse ohutuse huvides jälgida ajutisi märke.

Seileri kvartali on avaliku arhitektuurikonkursi võidutööna projekteerinud arhitektuuribüroo 3+1 arhitektid Gert Guriev, Mihkel Meriste, Lisette Eriste ja Markus Kaasik. Kvartalisse kerkivatesse elamutesse on kavandatud kokku 133 korterit, millest enamikul on rõdu või terrass.

Enamiku majade esimesele korrusele tulevad äripinnad. Parkimine on lahendatud väliparklana ja osaliselt hoonealuse parklana. Korterelamute vahele on kavandatud haljasala, kus asuvad puhkealad ja mänguväljak. Hooned asuvad Pärnu jõe kaldal, Tallinna maantee ja Kesklinna silla vahetus läheduses ja kvartali jõepoolsel küljel kulgeb Jaansoni terviserada.

Allikas: Pärnu Postimees

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×