KUULA – kuidas kinnisvaramaakler hindab rahapesuriski?

Ingmar Saksing 22. nov. 2019

Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse järgi on kohustatud isikuteks isikud, kes tegelevad vahendustegevusega või siis tegutsevad finantssektoris. Ka kinnisvarafirmad on kohustatud isikud.

Kõigile neile on pandud seadusandja poolt teatavad kohustused, millest olulisemad on hooldusmeetmete kohandamise kohustus, andmete säilitamise ja registreerimise kohustus, teatamise kohustus ja kohustus hinnata ettevõttesiseselt riske rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamisel. Kinnisvaramaakler peab ära hindama riski, mis võiks viidata rahapesule või terrorismi rahastamisele.

Tähelepanu all on kinnisvara ostu-müügi tehingud, mis on tehtud sularahaga – neile kehtivad erinõuded. Tehingud, mis on tehtud üle 32 000 euro, tuleb teavitada Rahapesu Andmebürood, kas on mingi kahtlus selle tehingu osas või mitte. On vaja välja selgitada, kust see vara pärineb. Järjest rohkem jääb kinnisvaras sularaha tehinguid vähemaks. Kui kõik on aus, siis rahapesu tavakodanikku ei puuduta. Ka LVM Kinnisvara on kontrollimas käidud. Kas kõik oli korras või tehti kontrolli käigus ettekirjutus? Miks Rahapesu Andmebüroo kinnisvarabüroosid täna kontrollib? Ja miks sellele sektorile tähelepanu pööratakse?

Kõigest täpsemalt kuula saatest “Raha ja ruutmeetrid”!

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×