KUULA – kas soetada uus või kasutatud korter ja mida valikut tehes kindlasti silmas pidada?

Ingmar Saksing 15. dets. 2019

Nõudlus uute korterite ja uute üürikodude järgi on kinnisvara turul olemas. Uute varade puhul tihtilugu pole see tootlus kõige parem, kuna uute korterite puhul on nõudlus suurem ja tootlus madalam.

Kui tahetakse korterit osta või üürida, siis esimene eelistus on alati uus korter. Uue ja vana korterite hinnavahe võib olla 20-40%. On uus trend, kus vanem põlvkond eelistab ka uut korterit. Klassikaline kinnisvara eluiga on kuskil 50 aastat. Peale seda on vaja ette võtta kas siis kapremont või vana asemele ehitatakse uus.

Tallinnas ja linnaümbruses on täna töös ligi 500 uut projekti, millest laojääk on 2000-2500 vahel. Tartus on 30+ uut objekti töös, millest 500 objekti on müügis. Pärnu turg on võrreldav Tartu turuga. Ka seal on töös umbes 20-30 projekti ning turul on pakkumisi ca 300 ühikut.

Uut korterit või uue kodu ostu rahastatakse alati parematel tingimustel aga eks kindlasti vaadatakse ka laenu taotlevat klienti. Uus vara on ka alati paremaks tagatiseks.

Inimesed soovivad, et uus korter asuks uues majas, suurepärases asukohas, kus oleks terviklik lahendus piirkonnas. Ühesõnaga õigesti positsoneeritud õiglase hinnaga korter on kõige nõutum.

Uue korteri ostul on kindlasti peamiseks argumendiks ehitusgarantii. Reeglina on see 2 aastat aga pakutakse ka 3 aastat garantiid. Hea on see, et uue arenduse puhul on võimalik alati see „lego” ise kokku panna. Uue korteri puhul on kulud väiksemad, on hea, puhas jne.

Kindlasti soovitatakse teha eelnevalt põhjalik eeltöö, eriti veel siis, kui ostetakse korter paberil, mis ei ole veel valminud, ei ole ka näidis maja või korterit, siis see võib olla ohumärgiks. Eriti veel siis, kui arendajal ei ole kõikideks küsimusteks vastuseid. Soovitame alati minna ja reaalselt näha, objekti näpuga katsuda, milline see pakutav korter on. Võrrelda ja vaadata, käia kliendipäevadel.

Kõigest täpsemalt on võimalik kuulata:

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×