KUULA – kuhu on mõistlik vanem korter soetada, kas puu- või kivimajja?

Ingmar Saksing 22. dets. 2019

Mitte alati ei ole kõikidel vanadel majadel puudusi. Vana asi ei tähenda alati seda, et ta oleks mingi puudusega. Kui tahta teha vanas korteris ümberkorraldusi, siis vanas puumajas on seda lihtsam teha, kui kivimajas. Puitmaja on väga hea maja, kui ta on õigesti hooldatud ja ehitatud, siis kindlasti võiks osta kinnisvara puitmajja. Puitmaju renoveeritakse palju ja saadakse nö “piparkoogimaja” välimus, mis inimestele väga meeldivad.

Korteris tehtavaid ümberehitustöid ei pea kuskil paberil ära fikseerima? Vanade korterite puhul võiks eksperthinnangut kindlasti kasutada, et saada tagasisidet, kuidas see maja või korter toimib. Lasta teostada vastavad mõõdistused, millised on konstruktsioonid jne.

500 või 1000 euri tasub kulutada eksperdi arvamusele, et millises seisus ostetav kinnisvara on. Olemas on register ja vastava pädevusesega isikud, kes on seitsmenda või kaheksanda tasemega eksperdid/spetsialistid, kes vaatavad siis üle küttekollete seisundi, ventilatsiooni süsteemi jne.

Vana maja puhul on keldri ning vundamendi seisukord väga olulised. Veel kandekonstruktsioon, pööning, katused, ventilatsioonid. Kelder mõjutab väga vana maja. Kui see on vett täis, võib põrandatest läbi vajuda. Majas võib olla vamm ja seeneniidistik, mis teevad inimese tervisele palju pahandust, kui seal kindlasti 5-10 aastat elada.

Vanasse puumajja ostetava korteri puhul peame olema tähelepanelikum, kui osta korter kivimajja, sest puitmaja tahab olla kehvemas seisukorras ja on reeglina ka vanemad.

Puudused on nii vanematel, kui ka uuematel korteritel. Kinnisvara ost on puhas emotsioon.

Mõned küsimused ostjatele, mida alati võiks müüjalt küsida, et kaardistada pilti müüdava objekti kohta.

Tihti ei juleta just küsida neid küsimusi: miks seda objekti müüakse? Kaua objekt on müügis olnud? Palju objekt maksis siis, kui see sai kunagi ostetud? Kas selles piirkonnas on probleeme? Millised on naabrid? Millised puudused on majas olnud? Millal on katus ja aknad vahetatud?

Sellest ja kõigest muust kuula värskest saatest:
https://soundcloud.com/ruutmeetrid/8-kuula-i-kuhu-on-moistlik-vanem-korter-soetada-kas-puu-voi-kivimajja

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×