KUULA – Kuidas käituda eriolukorras kinnisvara ostu ja müügi korral?

LVM Kinnisvara 22. märts 2020

 

Kontaktivaba suhtlus on praeguses olukorras asjakohane. Kokkuleppeid saab teha digitaalselt, samuti on võimalik digiallkirjastada laenulepinguid, teha videokõnesid ja tutvuda erinevate rakenduste vahendusel kinnisvaraobjektidega.

Droonipilt Tallinnast. Foto: Andres Putting

LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing ütles, et nende videokõnerakendus sai valmis kolme päevaga ja esimesed kokkulepped on juba allkirjastatud. Maakler lepib ostja ja müüjaga kokku, millal videokõne tehakse, suhtluseks on mugav kasutatada Messengeri. Kui klient ei saa objektile tulla, siis teeb maakler talle videotuuri.

„Midagi keerulist tegelikult ei ole,“ lisas Saksing. Praktikas on ühe objekti kohta 7–8 vaatamist, enne kui ostuotsus tehakse. Reaalselt ei ole mõistlik kõiki objekte füüsiliselt läbi sõita. Oluline on see, kas kinnisvara klientidele meeldib.

Praegu on veel vara öelda ja otsustada, kuidas kinnisvaraturg kriisi ajal muutub. Üldiselt on turul kolme tüüpi loogikaga müüjaid: need, kes huvituvad müügist; need, kes ütlevad, et ootame olukorra selginemist; ja need, kes ütlevad, et praeguses olukorras ei müü.

Ühe nädala põhjal ei maksa veel mingeid otsuseid teha. Tõenäoliselt hinnad ei tõuse, need jäävad samaks või langevad. Turul tehtavate tehingute arv väheneb. Täna on intressitasemed odavamad ja laenujäägid väiksemad.

Selline kriis toob kaasa hinnakasvu pidurdumise ja pole välistatud ka hindade langus. Kindlasti tasub kinnisvaraturul ringi vaadata ja kindlasti on tulemas ka häid pakkumisi.

Soovitused praeguses olukorras:

1. Hoida tervist ja vältida mittevajalikke kontakte.
2. Igale mõõnale järgneb tõus ja äärmuslikke plaane ei tasu teha.
3. Kui turul on väga hea pakkumine, siis ei tasu seda kasutamata jätta.
4. Uuemad kinnisvaraobjektid saavad suuremat tähelepanu.
5. Reaalsed vajadused tuleb ikka ära realiseerida.

Kuula täpsemalt värskest saatest!

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×