Luksuskinnisvara aastal 2023? Miks ka mitte…

Harold Kiisler 10. jaan. 2023

Milliseks kujuneb aastal 2023 kallite luksuskorterite ja -majade turg? Oleneb, mida Sa tahad. Langus käib ju praegu niikuinii, kuid siiski – vaataks sellele veelkord otsa ja mida eksperdid Kinnisvarauudised.ee-le kostsid.

„Luksuse mõiste on ajas muutuv, koos nii elustandardite, väärtushinnangute kui ka trendide muutumisega. Tänastest mõõdikutest lähtuvalt rahas mõõtes algab luksuskorter umbes poolest miljonist eurost,“ arutles LVM Kinnisvara juhatuse liige, maakler Ingmar Saksing. Võrdluse põhjal võib tema sõnul luksuseks pidada seda, mis on keskmisest minimaalselt kaks korda parem. Poole miljoni eurone ja saja ruutmeetrine kahetoaline korter on kindlasti luksuskorter, samasugune neljatoaline on aga avarapoolsem perekorter.

„Siiski on kolm tingimust, mis peavad mingi korteri luksuslikuks nimetamiseks täidetud olema. Need on asukoht, suurus ja teostus. Asukoht peab olema eriline ja avalikkuses mainekas. Seepärast saab Eestis luksuskorter olla Tallinna ja Tartu kõrval veel Pärnus, Haapsalus, Kuressaares, Otepääl ja Viljandis. Haapsalu promenaadi ääres võib kindlasti olla luksuskorter, aga identne korter väikelinnas oleks lihtsalt väga kvaliteetne korter. Ruutmeetreid on vähem tähtsad kui eelmisel kümnendil, aga väga väike on ikkagi välistatud.“

„Luksuslikuks saab pidada seda, mis on keskmisest vähemalt kaks korda suurem. Teostus kõnetab inimese väärtushinnanguid ja isegi minapilti. Seepärast ei piisa luksuskorteri puhul lihtsalt väga kvaliteetsest teostusest, vaid kodu esteetika, maitse ja valikud peavad suhestuma inimese egoga. Paljudele on oluline nimekas arhitekt, eksklusiivne sisustus, tippklassi seadmed. Ka teadmine, et kompromisse pole tehtud: näiteks korraliku vineerkarkassiga köögimööbli kasutajakogemus ega väljanägemine ei jää kuidagi alla puitkarkassiga mööblile, aga üks sobitub luksusega, teine mitte,“ arutles ta.

See, mille eest ollakse nõus väga palju raha maksma, erineb inimeseti palju. Mõnele on olulisim suur köök-elutuba seltskonna võõrustamiseks, teisele koduspaa ja saunakompleks, kolmandale harukordne vaade, mõnele tipparhitektid ja -materjalid, mõnele mööblibränd. Luksuskorterite ostjad ei arvesta küll iga euroga, aga arutut laristamist ei hinnata. „Kui mõni aeg tagasi ei peetud luksuskinnisvara ostmisel kõrvalkuludest rääkimist heaks tooniks, siis täna tahab ka ostja, kelle jaoks pole tõesti vähimatki vahet, kas ta korteri kütmiseks kulub 200 või 500 eurot, kulude poolega kursis olla,“ osutas Saksing süvenevale trendile.

Allikas: Kinnisvarauudised

Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×